TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dulle SaviqⓇ @shushmula
#reach: 104519   ( 80rd )
#followers: 18110   ( 23rd )
#1
У основа на добрите луѓе не им снемуе добрина за пружање него едноставно еден ден им прекурчуе да е увек еднострано.
50ReTweets146Favorites·Details
#2
Со синот славиме полнолетсво. https://t.co/ZBGMafs2Iz
12ReTweets238Favorites·Details
#3
Има два типа на жени. И двата ќе ти го изедат џигерот.
38ReTweets97Favorites·Details
#4
Мислам дека сите бевме свесни зошто ги биравме на избори така да квичењево е некако патетично. Има улица, имало и порано, ко воли нек изволи. И да не се правиме глупи дека „не знаевме“ дека БАШ вака. Не ги донесовме луѓево у фотељи од Канада, наши гомна си се сите до последен.
24ReTweets122Favorites·Details
#5
Да бидеш битен лик од некогашниот медиум број 1 во МК, да си му љубов на Латас, да имаш убави примања и плус лукративно бизнисче настрана, и на сето тоа да притајуваш данок??? Казна условна? Па браво бе, царица е, туку на нас "небитните" треба да ни се ебе матер на сите бре!!!
29ReTweets101Favorites·Details
#6
Славиме со другар, ќе има второ дете, жена му уште не знае.
19ReTweets119Favorites·Details
#7
Нивото на IQ кај ВМРОвците најлесно се мери според психопатите, злосторниците и сериските убијци кои им се херои.
23ReTweets98Favorites·Details
#8
Уште два дена читање ТЛ и ќе почнам и јас да мразам шиптари.
18ReTweets103Favorites·Details
#9
Има некаква реакција од @VladaMK за приватизирањето на власта од Бујар Османи?
24ReTweets71Favorites·Details
#10
Mallku mi e zhall shto vi go kupifme dërzhavata sosfe jezik.
22ReTweets77Favorites·Details
#11
Среќаваме луѓе. Некои се избор а некои привилегија.
24ReTweets67Favorites·Details
#12
Да бев ДУИ ќе ви ставев двоглав орел на крстот на Водно чисто за да ве ебам у мозок дур ви цицам од џеб.
15ReTweets73Favorites·Details
#13
Тежината на навредите зависи од блискоста на оној кој ти ја рокнал.
19ReTweets61Favorites·Details
#14
Во Устав на РМ да се изврши смена од „граѓаните на ....“ во „малограѓаните на ...“
13ReTweets61Favorites·Details
#15
Уствари они не би го чепкале ни претходниот пат туку таа овцата не знаела чиј е џипот па го избрука @o_spasovski ама сеа оќе е никој нема да го чепка Бечо.
14ReTweets50Favorites·Details
#16
Од лузни, боље да не ти ги знаат внатрешните.
15ReTweets47Favorites·Details
#17
На луѓево не мораш ниту повод да им дадеш за да те мразат.
14ReTweets48Favorites·Details
#18
Влегувам во Силбо:
- Ju lutem nëse mundet një byrekë me mish dhe një dhalltë të vogël?
- Menjëherë, zotëri!
Излегувам од Силбо, го шутирам кучето пред влез, кучето цвили на шиптарски....
9ReTweets62Favorites·Details
#19
Знаете што е тешко? Да се откажете од она што најмногу го сакате пошто секако ќе ве уништи или пак вие ќе го уништите порано или подоцна. Се друго е курова работа.
16ReTweets41Favorites·Details
#20
Здраво е барем еднаш да си во чевлите на другата страна за да видиш како е.
16ReTweets37Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Primordial Macedonianschiffer_pg1476
2i999yi999y72
3Mindрluмbеrmindplumber54
4Никсонrnixn50
5Deda4_pilos34
6Професор Цветковиќtome_corner30
7Baze Lazevskibazelazevski28
8Andrejandrej08120
9Sasho Andonovdr_koljo19
10баба зинетиcentraphor0919