TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 23488   ( 1454th )
#followers: 337   ( 8259th )
#1
Ние почнавме...ќе се помачиме,ама пак крајот го краси делото.... https://t.co/wO1x1H1m4g
3ReTweets14Favorites·Details
#2
Вечерва на репертоарот имавме прилепски пастрмки...додуша малку помрсни и за чудо без коски...и залиени секако со вино...многуууу....😂 https://t.co/VTpfkpWODG
0ReTweets14Favorites·Details
#3
@Hedera_Genus @TiliaIv Извинете што ќе се замешам,награда за трајни вредности...🙂 https://t.co/NK3ZYmMpSh
0ReTweets11Favorites·Details
#4
@StefanovJane @h3xman @andrej081 @mindplumber @CrnorizecHrabri @kezhmanprvi еј мислевте чичо неспремен....😂 https://t.co/EexDo64uRb
1ReTweets6Favorites·Details
#5
@StefanovJane @andrej081 @kezhmanprvi @mindplumber А бре не бидете мрзи...купете сланина,сецкајте на парчиња и во поголемо тенџере...и по некое време и пресни џимиринки и пресно сало...море Скопјанчишта...🙂 https://t.co/WpO21inKRW
0ReTweets7Favorites·Details
#6
Queen - Bohemian Rhapsody...сорри...абе наша била...https://t.co/2k0sOfS8Lw
1ReTweets4Favorites·Details
#7
@seirdotmk @FireWaterMe Прости им,кај нив ментален е инвалидитетот...😢
0ReTweets6Favorites·Details
#8
@mindplumber @CrnorizecHrabri @StefanovJane @andrej081 @kezhmanprvi Никој не рече дека си аматер,само си разменувавме мислења🙂,а тавчето за вечер...да ја испратиме Старава со сите салтании...среќни празници...🙂
1ReTweets3Favorites·Details
#10
Ми се навратија спомени кога бев во ЈНА,маливе нема да разберат...и пази десетар...војници збор...😂 https://t.co/R99x51SP6T
0ReTweets6Favorites·Details
#11
@batakoja @februar1967 Оти во теглата само еден прст е медот,после доаѓа она другото...кој разбра,разбра...😂
1ReTweets1Favorites·Details
#12
А онака да си прашам....ко за #третасмена..https://t.co/3bjN0SWMgu.
1ReTweets1Favorites·Details
#13
@prilepcanecot @StefanovJane @andrej081 @kezhmanprvi @mindplumber Абре какви купечки..хоум меид се џимиринки,сето друго е ,ај да не зборувам...😢
0ReTweets4Favorites·Details
#14
@GoranVitez Еве го...😂...среќни празници...https://t.co/qVgdaTgofa
1ReTweets1Favorites·Details
#15
Нешто ископав од архива...🙂https://t.co/C81CBaeMQv
1ReTweets1Favorites·Details
#16
@ArslaJeMeniBog @Unejardin @Nebiten_ @alikiaj Ај сега елате да честам по една за победава.... https://t.co/3d34xDzDMi
0ReTweets4Favorites·Details
#17
@mitevskad Е арно де ,ама многу прашалници....кај си ,што алкохол,колку,ама ај ко за прва помош...🙂https://t.co/VIMTWiZAG4
1ReTweets1Favorites·Details
#18
@4_pilos Да разбијам малку еуфорија...😂...можи не ти ги пере старите бе братче...да си олесни малку...😂...п.с. се надевам ти се таман ,ти ја знае бројката...
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@4_pilos Имам една мисла што ме води...годиниве што поминале ко бројка ги рачунам,и баш многу не ми сметаат...битно ми е духот да ме крепи...е тука ако забегам ,е тогаш е за думање..ама па, who fuck*s it...🙂
0ReTweets3Favorites·Details
#20
@Shisharka_ @blagsum69 Нема толку големи за тенџериња...😂
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber13
2Andrejandrej08113
3Јане Стефановstefanovjane13
4Darko Kezhmankezhmanprvi12
5Cosmopolitanalikiaj9
6Фејunejardin9
7Crnorizec Hrabarcrnorizechrabri9
8Poison Ivyhedera_genus9
9Kurac® NaBiciklu™nebiten_8
10Др Арсланагићarslajemenibog8