TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Софија Гошева @sofijagoseva
#reach: 32435   ( 1069th )
#followers: 799   ( 3973rd )
#1
Филип Петровски после сите повикувања на насилства, ширење омраза и безобразие од најнизок вид нема морално право да биде канет на дебати на ниту една телевизија. Уште помалку да се промовира неговата кандидатура.
26ReTweets63Favorites·Details
#2
Шампион!
На квадрат!!
Иванов: Името Македонија потекнува од Индија, била наречена „Маа Ки Дунија“ https://t.co/OzrKn5WL73
1ReTweets6Favorites·Details
#3
Каков трагикомичен говор на заминување. Со цитати од "брилијантниот ум" Протуѓер и приказната за ножот и ножињата, но и предавникот/ножето Милошоски и блуткавата приказната за студентските домови!
Е па збогум Никола!
1ReTweets6Favorites·Details
#4
Или што би рекле галичаните: Како дОсега, така одсега!
А да пробаме со јуриш на клиниките? https://t.co/eKVAJ1aAZb
2ReTweets3Favorites·Details
#5
И така...
Ante Marković: Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije Evrope - BUKA Magazin https://t.co/fsT8q9xaiE
1ReTweets5Favorites·Details
#6
Од архивата кај мајка ми! 😺😸😻 https://t.co/YPfGVDVFsx
0ReTweets7Favorites·Details
#7
...вечер у диско у Ресен... 😀 #Преспав за кратко на 24
0ReTweets5Favorites·Details
#8
Добра песна одбрале телеком🌷James Morrison - You Give Me Something https://t.co/v3yhTJ9T9N
1ReTweets2Favorites·Details
#9
Приказната за ножот и ножињата!
0ReTweets4Favorites·Details
#10
@iskulirana Јас го гледам ❤️
0ReTweets3Favorites·Details
#11
Japanese scientists just used AI to read minds and it's amazing https://t.co/toX7G15MHl
0ReTweets3Favorites·Details
#12
@partizangunner Баш језивко. Ќе треба контрола на мозочна активност, ама ние ова не верувам дека ќе го доживееме. Така да ... 😀
0ReTweets3Favorites·Details
#13
@iskulirana е тоа да! без нив ќе беше мнооогууу поразлично се'! <3
0ReTweets2Favorites·Details
#14
@Mee_Yah_ Еве бе кој вика маџарски ништо не се разбира? Крем од патлиџани и тоа од оние што биле на аџилак. 😀
0ReTweets2Favorites·Details
#15
@iskulirana и едното и другото? :))
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@SafetAhmeti Ова од грујо го дочекавме? 😀
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@partizangunner Греота чоекот, душата веќе му излезе низ нос. Сега па и овие ножињава!
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@BojankaS Исклучи аларм (да ти вратам за еднаш кога ти ме потсети) 😀
0ReTweets1Favorites·Details
#19
Тортевски: Јовески не е избран за републички јавен обвинител! https://t.co/FjUjcKl7fO via @Фокус
0ReTweets0Favorites·Details
#20
Еурека!
Ердоган: Мора да го намалиме бројот на непријатели | МКД.мк
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wannabeiskulirana3
231partizangunner2
3Violeta Kachakovachina_my_china1
4HuffPostWomenhuffpostwomen1
5Trouble-shooterbojankas1
6Safet Ahmetisafetahmeti1
7Bozidar Vidoeskividoeski1
8CNN Politicscnnpolitics1
9Мијаmee_yah_1