TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🇨🇦ian Coyote now 🇺🇸n @spacebloomp
#reach: 1364   ( 4311st )
#followers: 761   ( 4146th )
#2
@rnixn @Banankata @VladaMK Hahaha, а бе шеринг. Си зимаш кога ти треба :-) непо ко наореден рент а кар и мноооогу поефтино.
https://t.co/6FYm347Mwt
1ReTweets8Favorites·Details
#3
Канадска болница. https://t.co/T3Y9UuT6dP
0ReTweets9Favorites·Details
#5
Еден од брзата помош и еден поклон од хирургија.

ПС. Ален е во ред. https://t.co/pBoIvUveD2
0ReTweets7Favorites·Details
#6
Знсчи не бива... Јас сум тотално контра Стар Ворс али Ален е тотално ин... И јебига, идам и ја тотално про Стар Ворс. https://t.co/5OmdMNLJ9G
0ReTweets7Favorites·Details
#8
@parg0 Шилегов би требало да знае подобро од ова. Ако сега се вади на тоа дека не е негова одлуката туку на уставен значи знаел дека нема влијание врз тоа и кога ја дал таа изјава што значи кога ја дал изјавата била чист популизам.
1ReTweets3Favorites·Details
#9
Oreo cookies and milk for Santa!
#ItsChristmas https://t.co/hYYcfr9X4S
0ReTweets5Favorites·Details
#10
Прв пат слушам за Мицковски. Ху д фак ис Мицковски?
0ReTweets3Favorites·Details
#11
@Zoran_Mijalkov Имаше хируршка интервенција но ќе помине. Со твитовиве претпоставувам изразувам благодарност до сервисите. Во вакви случаи гледам зошто моите такси се 40%. Алал.
0ReTweets3Favorites·Details
#12
@Zoran_Mijalkov Брзата помош стигналс за 3 минути. За 15 минути од случката бил во хируршка ординација. Додека стигнавме родителите имаше социјален работник со него, учителка и специјална сестра од болницата да го носи каде треба. Немам зборови.
0ReTweets3Favorites·Details
#13
Твитер ли е, тиндер ли е... https://t.co/YwdePF2wfN
0ReTweets3Favorites·Details
#15
@JasnaKoteska @VidanaDeSign Све би дал да прочитам едно љубовно писмо од дотичниот :-)
0ReTweets3Favorites·Details
#16
@parg0 Значи уште долго ќе се развлекуваат цревата од криминалните оставштини...
0ReTweets2Favorites·Details
#17
@Zoran_Mijalkov Лично сум убеден дека е возможен истиот сервис и во МК. Само помалку треба да се краде и да се работи на свест за колективното добро. Нешто што во моментов не постои во МК.
0ReTweets2Favorites·Details
#18
@Zoran_Mijalkov Или поточно да се израза - не треба да се краде воопшто.
0ReTweets2Favorites·Details
#19
Пепа јс чека својата најдобра другарка овцата Сузи.

Прасенцето Пепа на македонски.

Tato this is silly Peppa. They talk nonsense. Gimme Peppa that taks nice. Allen (4)
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@rnixn @Banankata Поарно е со двокислороден водород.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Duchess Bananabanankata17
2Никсонrnixn8
3Влада на Македонијаvladamk5
4feata mushuticaaveceaser5
5Зоран Мијалковzoran_mijalkov4
6Jasna Koteskajasnakoteska3
7Парго™parg03
8Lence__lence__2
9Evianaveevian2
10БабаКаља ❄️katemagritte2