TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ранко @srbak
#reach: 54960   ( 514th )
#followers: 5812   ( 414th )
#1
Графит во Грција, превод: "Во Грција, Македонија и Албанија непријатели се банките и министерствата". https://t.co/st2StfHxiZ
44ReTweets120Favorites·Details
#2
#3
Како можат сдс да се сметаат за сериозна партија... не можат една сообраќајка да прикријат и човекот да си го заштитат... Златно вмро до сега не само што Дац ќе беше скриен, и жртвата ќе ја направеа виновна дека не носела лична карта во неа додека преминувала улица...
10ReTweets43Favorites·Details
#4
Вежбаат ко луди, јадат ко луди, дисциплина и одрекувања на сите полиња ко луди... За што? За некој тоа телото да им го ебе?
9ReTweets24Favorites·Details
#5
Најјакото во муабетов со провинција на тл е што го почна еден нинџа на зафрканција и од толку што сите немаат попаметно нешто да твитнат се качија на возот кон Идиотија и го оставија мозокот во футрола...
7ReTweets26Favorites·Details
#6
Предвидување од пред 2 години:

Просечен животен век во Македонија е околу 76 години. Старосната граница за пензионирање е 64 години. Значи цел живот не дерат од платите за откако ќе се пензионираме да не чекаат 12 години копање по контењери и живеење на грб од децата... https://t.co/uXKXHzBXPh
7ReTweets20Favorites·Details
#7
Човековиот организам е крајниот резултат на милијарди години еволуција, направен е да може да функционира со воздух, вода, спиење и јадење што и да му фати окото... Не замарајте се многу за исхраната, замарајте се со крвотокот, замарајте се со тоа дали се движите доволно.
3ReTweets23Favorites·Details
#8
Се мобилизираат https://t.co/TVjQkorAkY
4ReTweets19Favorites·Details
#9
После вежбање ништо јадење 1-2 саати!!!

Човекот расте само кога е гладен
https://t.co/20kPKrRz5X #ТвитерТеретана
6ReTweets12Favorites·Details
#10
Мислите само мјау ликов го мисли тоа од твитот? Не бе батиња, секој вмровец што диши го помислил истото, само немал тастатура во раце во моментот. Секој што фејва и ретвита вмровски шлајм по тл е истото говно од органска материја.
4ReTweets12Favorites·Details
#11
Што мислеа тогаш? Дека ќе земаат пензии на грбот од внуците засекогаш? Не знаеа дека тие пари некој ќе мора да ги врати?

https://t.co/CNIEeKdNQD https://t.co/DKCcdPTlDw
4ReTweets10Favorites·Details
#12
Цела зима ги чувам новогодишните сијалички обесени по ѕидот и таванот, гости ко ќе дојдат мислат дека го сакам новогодишниот дух, а јас уствари сушам алишта на нив :(
2ReTweets14Favorites·Details
#13
Gym Kardashian е едно од поубавите нешта што му се случиле на интернетот во последно
1ReTweets13Favorites·Details
#14
Во ист ден Меркел на среде Берлин пред очите на цел свет го нарекува Заев "Македонски премиер" и комисијата за европски проширувања најјави до крајот од летото отпочнување на преговори за влез во ЕУ за Македонија и Албанија.
Душманите ќе си пукнет.
2ReTweets9Favorites·Details
#16
Добрата работа со интернетот е што лесно се кубичат хејтерчиња, ама лошата е што додека се градиш во сите аспекти на животот, ги гледаш нив како остануваат со години на истото место со своите мизерни животчиња и за да е уште полошо чувствуваш некоја глупава вина за тоа...
0ReTweets13Favorites·Details
#17
Теслата на Маск е на пат да се врати на планетава.... Oh well.. https://t.co/kIk9e1qvWI
2ReTweets6Favorites·Details
#18
Исус умре за твоите гејнсови https://t.co/U2ycDPzwsX
1ReTweets9Favorites·Details
#19
Јадење премногу протеин е лошо за коските? #МИТ
Слободно јадете протеини колку сакате, коските ќе ви се супер, бубрезите ќе ви се супер, здравјето ќе ви е супер, само салото ќе пати...
https://t.co/GMRuyZcT1m
2ReTweets5Favorites·Details
#20
Се продава цела теретана во Дебар Маало
цена:
4500 Евра
или 12 Етериум
или 0.4 Биткоин
https://t.co/xB5EdoOis7
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Хамбаhambaboy19
2Ljubišasulimanovic17
3dimipopodimipopo17
4Кенгурчето Опа Опаopa_opa66616
5Пуцвалmonipucval14
6Carano__stefanel__12
7ОмајФАЌИНгад!0majgad12
8Zarko Ristovskidecimalfawn421011
9◥▼◤ДЕБАКАЛ◥▼◤🎖☀️🇲🇰golemgorak10
10Дибекtkiceec9