TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 50973   ( 629th )
#followers: 1413   ( 2312nd )
#1
@VladaMK @makraduli Пративте некој озбилен да види шо се прави на Дрисла? Преземавте чекори да се утврди каков отпад се увезува? Има стварно закон за увоз на отпад? Ско има, кога мислите да го укинете и да ЗАБРАНИТЕ увоз на било каков отпад? https://t.co/0kZtC40YwR
10ReTweets14Favorites·Details
#2
@VladaMK @gradskopje1 Под итно да го објавите договорот што РМ го склучила со итаљанската (мафија) фирма која управува со Дрисла и да најдете начин да го прекинете. ЈАСНО Е КОЈ НЕ ТРУЕ! https://t.co/6sTJMpueU3
9ReTweets8Favorites·Details
#3
Па другарчиња навистина има Правилник кој регулира УВОЗ, транзит и извоз на отпад! Со цел памет увезуваме ЃУБРЕ од странство!
https://t.co/p6lQ99FIqa
4ReTweets15Favorites·Details
#4
Стварно @VladaMK што стана со истрагата за фалсификуваните лекови од Турцуија (и од други земји)? Кога ќе ја запознаете јавноста со податоците за кои лекови се работи, колку долго биле во промет, оцена на штетите што ги направиле, КОИ СЕ ВИНОВНИЦИТЕ?
5ReTweets11Favorites·Details
#5
Еве како оди подготовката на Тирана за главен град на идна ЕУ членка. После Тирана ќе биде зелена престолнина еден ден...Мислите таму не се исплати да градиш станови? https://t.co/5yuT5qLFpI
3ReTweets16Favorites·Details
#6
@parg0 @Gogiche А СТРЕЖЕВО е акумулација која обезбедува вода за пиење на Битола и околината...Македоња вечна!
3ReTweets10Favorites·Details
#7
Важи тоа дека ќе има поврат на ДДВ за граѓаните или и тоа уште едно обечање лудом радовање? Да збираме фискални?
4ReTweets7Favorites·Details
#8
@unexploded_yet @Greatmyo Најновите студии и анализи во светот (кај нас тоа никад немало) покажуваат дека браните на реките се една од поголемите грешки што сме ги направиле во нашиот развој (глобално).
4ReTweets5Favorites·Details
#9
Дали ја добро разбрав? Ако имаш 1 пратеник во Сорание и си член на владината коалиција, тогаш ти следува 1 подпретседателско место/министер, 1-2 (повеќе?) директори и плата за 20 џабалебароши шо седат дома. Или бројките се и од ова пострашни? @VladaMK
3ReTweets8Favorites·Details
#10
Со задоцнување ја прочитав https://t.co/082eNLT5bc
„Но, одмаздата е слатка! Оние кои изгубија сѐ, сега се патат уживајќи во плодовите на нашата победа: уште се мачат во бизнисот, глава не можат да кренат од работа и профит; уште се на повеќето раководни места низ државата...“
3ReTweets5Favorites·Details
#11
Аха, и изгледа дека не бил бизнис класа само билетот до Аргентина, врочем и Јапонија е далеку, а и другите европски дестинации се подалеку од Ѓорче...
2ReTweets7Favorites·Details
#12
@JasnaKoteska @luck15c @SDSMakedonija И ден Дончев е директор на Фондот, и Филипче ќе биде министер и шо стана со истрагата за фалшивите лекови? Има нешто ново (Изгледа и тоа се заборави ко да не било). И оној директорот за авантуризам изгледа сеуште шпарта по свет...
3ReTweets3Favorites·Details
#13
@mindplumber @azder @neskafeNA Како може некој нормален, со АјКју над 90 и постар од 30 години да бацува рака на дебел, задригнат поп што вози џип и проповеда скромност и понизност? КАКО? ЗОШТО? АјКју -200?
2ReTweets6Favorites·Details
#14
@JasnaKoteska @evrosimoski Можам да с екладам дека Заев и повеќето сегашни функционери сметаат дека шампитата од надвор, а посебно одвнатре е посоодветна за седиште на влада отколку оригиналниот објект и дека ништо нема да променат. Можеби ќе додадат капела/соба за молитва (ако веќе нема).
2ReTweets5Favorites·Details
#15
@Stefan_Tod @kapetan_taki Па сеа вака, ако тоа ни го прават 25 години и ние сеуште за тоа дискутираме на твитер, а не сме се организирале и поднеле закон, а они нека не го изгласаат...шо да мислат за нас? Дека сме генијалци?
2ReTweets5Favorites·Details
#16
Шо не кажете дека ЉубишаН од Кочан ТВ дека се преобрнал и се преоблекол и мислење сменил и точка на гледање и сфе. Абе да не се спрема за генерален директор на (с)МРТ?
3ReTweets1Favorites·Details
#17
Ви се верува? А која религијска теорија за постанок на вселената и се останато да ја стават во учебниците? Не знаевте дека има повеќе?На светов има околу 2 миљарди монотеисти (кристијани, муслимани, евреи). Останатите 5 имаат други верувања. https://t.co/FPkZjjR4am
1ReTweets7Favorites·Details
#18
Е овие Србиве па, бивало ли ама баш се да се препише од Гвујо? Сега само чекам место Победникот на Калемегдан да го истопорат Ацета на коњ! https://t.co/awKuyZJ0om
2ReTweets4Favorites·Details
#19
@revolucionersk @SDSMakedonija @VMRO_DPMNE Како вика завршува ЖИВОТИНСКА ФАРМА?
„Суштествата надвор гледаа во свињата, па во човекот, па во свињата, па пак во човекот и во свињата и пак во човекот - но повеќе беше невозможно да се каже кој е што“.
2ReTweets4Favorites·Details
#20
@mindplumber Зш д аси оди, и овие ќе перат...ние сме ти една многу чиста нација.
2ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влада на Македонијаvladamk51
2Mindрluмbеrmindplumber47
3SDSM (СДСМ)sdsmakedonija35
4Зоран Заевzoran_zaev34
5buldozerrevolutionrevolucionersk33
6Jasna Koteskajasnakoteska30
7Alex Macedon 🇲🇰alex4macedonia30
8greatgreatmyo29
9Dimanodimanovski27
10Andrejandrej08124