TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стормрејџ 👍👌👊 @strastniot
#reach: 94438   ( 133rd )
#followers: 1707   ( 1901st )
#1
Македонче. И реакторите од Фукушима да му ги дадат гратис, и нив ќе ги земе 😏
79ReTweets231Favorites·Details
#2
рт ако и ти си немал новогодишна еуфорија од 2-ра година средно
64ReTweets153Favorites·Details
#3
Твитер е осамено место на почеток.
Се додека не ги најдеш луѓето со иста смисла за глупи финти, интереси, исти погледи на светот, маки и судбини, исти причини за бегство од рл.
2017 е годината кога ве пронајдов...
Поштованка за сите вас дечки 👊
18ReTweets100Favorites·Details
#4
Дечки, барем признајте си во себе, не мора јавно овде.
Излажаа, премногу излажаа, а тек смо почели ://
25ReTweets79Favorites·Details
#5
Ми текна ново име:

ИмаУштеДваТриДелаЗаДаБидеЦела Македонија !
19ReTweets81Favorites·Details
#6
Случајно пуштив дебата на тв нова за законот за јазици. Гости Катица Ќулавкова и Гордана Силјановска.
Какви глупости има во тој закон, луѓе не сте свесни.😐
22ReTweets69Favorites·Details
#7
Ако зачнам дете за време на првенствово ќе се вика Раул Гонзалес !
10ReTweets77Favorites·Details
#8
моето цвеќе не го примаш веќе... https://t.co/W5TptGQPoY
10ReTweets55Favorites·Details
#9
Поскапе водата во Охрид, ќе морат да им го поскапиме смештајот на скопјаништава 😊
9ReTweets49Favorites·Details
#10
Нафтата поскапе за 3 ден, приградскиот автобуски превоз кај мене во провинција поскапе за 10 денари.
Ова ли е тоа што апологетите во влада го викаат одмотување на спиралата ?
12ReTweets39Favorites·Details
#11
Останаа неграѓански уште химната, грбот и знамето, ама тие ќе служат како уцена за коалиција после наредните избори.
13ReTweets32Favorites·Details
#12
На Саше сигурно нема да му е добро утрото денес :))

После интервјуто ќе има масовно бришење на статуси од независни борци против rezimod кои лапнаа фотељи со статуси по соц. мрежи, а сега мора да одговорат на просто прашање за двојни стандарди 😢 https://t.co/5dUvda8PS2
13ReTweets32Favorites·Details
#13
Премногу е добро за да не се позајми од fb муабетов.
Алекс Ружин, шмеќер, државник, мецена 👌 https://t.co/uEw3K4wRfd
10ReTweets38Favorites·Details
#14
Тоа е ова, ова е тоа
Тоа е тоа, тоа е сѐ. https://t.co/ovZz3zJx91
10ReTweets36Favorites·Details
#15
Генетските инжинери треба да се позанимаваат во вкрстување на гени од електрична јагула во човекот за еднаш засекогаш да прекинеме да користиме полначи за моб. уреди 😎
9ReTweets38Favorites·Details
#16
Маaарко, твоето куче Шарко постојано ми додева.
#СпомениОдЕдноДалечноДетство :) https://t.co/dABvq2MeHR
9ReTweets36Favorites·Details
#17
Хедис из бек, јер брзосмртни сокчиња и смоки никогаш доволно на пазарот 👌
9ReTweets35Favorites·Details
#18
Соња ТАТ ви ги чита твитовите за паричката и се гази од смеење :)
6ReTweets44Favorites·Details
#19
#доброутро
* ме мрзи да барам слика од камин, до каминот - фотеља, до неа - маса на која има кафе лате со срце во него, крофна, костени, книга и прозорец низ кој блеска зимска идила.
6ReTweets41Favorites·Details
#20
Многу е јако ова на предновогодишниве забави, сите на мобилните гледаат како другите си поминуваат на нивните предновогодишни забави 👍
5ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Игорче Развигорчеigor_rujo41
2Octoberauuttumn33
3Shlummutz 💊mindinmotionmkd27
4Лист од срединаvelko_a19
5Таинственото детеtainstvenodete14
6b®gasimilacija13
7Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski12
8редхедcrvenagla12
9Јефто™jefto101ot11
10Флопи-Дискетаmrgudam10