TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sveste tese @sveste_tese
#reach: 84620   ( 175th )
#followers: 2505   ( 1286th )
#1
Горан Трајковски кој на бомбите се клештеше како рекетирал фирми за да го задоволи Миле, сега ќе ви ги штити личните податоци како директор на ДЗЛП. Courtesy of SDSM.
70ReTweets139Favorites·Details
#2
Проблемот со лекарите не е само дека не се платени туку дека:
- нема шанси за напредок поради очигледен непотизам и кронизам.
- наместени конкурси.
- застарена и никаква опрема, т.е. технологија .
- лоши меѓучовечки односи.
- "купени" дипломи на мноштво од колегите.
52ReTweets177Favorites·Details
#3
Заглавени помеѓу "никогаш повеќе вмро" и "не ги бива ездеес."
25ReTweets106Favorites·Details
#4
Таа: Гарант мисли на друга!

Тој: Дали ќе се донесе Законот за јазици и дали ќе ни го сменат името? https://t.co/0UOO9Ih2bm
24ReTweets95Favorites·Details
#5
Штом Ванковска , Силјановска, Солза, Росоклија, Русјаков и Ацо Рембрант ги има на било кој список, земи го списокот и избриши се со него.
25ReTweets80Favorites·Details
#6
Фактички Ивона си зеде кредит од 35к евра од даночните обврзници (од нас) со рок на враќање од 5 години. Кога и требаа парите си јадеше, пиеше, шеташе, си купуваше танги. Сега ќе ги врати со камата исто како и со секој кредит. И "слободариве" тоа го рачунаат за победа.
22ReTweets59Favorites·Details
#7
Кога некој Албанец интелектуалец јавно ќе го искритикува Бујар за постапката да ми пишете.
11ReTweets62Favorites·Details
#8
Се уште не можам да се соземам од фактот дека многу луѓе "интелектуалци" не можат да направат едноставна математика дека Ивона си замина од судење со економски бенефит наместо казна.
14ReTweets36Favorites·Details
#9
Дац напишал "До каде ќе иде злобата...".

Брат АКО си возел пијан, пакувај ја оставката, наведни глава, извини се јавно и повлечи се во одаите.
9ReTweets45Favorites·Details
#10
А ако ви кажам дека во социјализмот сите верски празници (Коледе, Василица, Прочка, Велигден, итн.) со сите адети се славеа поавтетично и поемоцинално отколку сега.
9ReTweets36Favorites·Details
#11
Да ја нема таа една тесна група на истражувачки новинари кои редовно роварат и бараат пристап до информации од јавен карактер ќе блееме ко овци. Добро и сега блееме, ама помалку. Сакам да кажам, фала им за трудот. https://t.co/9rfJCgRQdr
10ReTweets31Favorites·Details
#12
Клековски, човекот кој буквално ја промаши секоја анализа во последниве три години и потајно навиваше криминалците да победат, сега седи во емисија и ми збори за името. Тоа е кога ни телевизиите немаат кого да викнат.
5ReTweets43Favorites·Details
#13
Ако истите режимски телевизии непречено си работат, ако истите вмровски полтрони се на позиции, ако судско-обвинителскиот систем е буквално истиот и ако ниту еден режимски службеник/политичар се уште нема понесено правна одговорност, прашањето е ДАЛИ СМЕ БИЛЕ ВО ДИКТАТУРА?
10ReTweets26Favorites·Details
#14
Оваа влада промовира неказнивост. Дури и етичка неказнивост. Точка. Искомпромитирани опортунисти не може да држат јавни функции бре, кој ве убедил во спротивното не ми е јасно.
10ReTweets24Favorites·Details
#15
Нема доволно социјален и кадровски супстрат. https://t.co/RF7HeTPLDU
9ReTweets26Favorites·Details
#16
Ако не пак наместо бројчаник за пари нека стават бројчаник за ослободени криминалци.
9ReTweets26Favorites·Details
#17
Значи практично Македонецот се бори да не му го сменат ФИРОМ.
9ReTweets25Favorites·Details
#18
По дефиниција сите бракови се лоши бракови. Нема вечна љубов, ниту вечна симпатија, ниту пак вечно другарство for that matter. Има само компромис што значи задоволително ниво на взаемна толеранција и тоа е тоа луѓенца.
7ReTweets31Favorites·Details
#19
Замисли Димитров утре да се избаци, не идам на таа и таа средба оти Србија не е поканета. Не иде а Бујар?
7ReTweets31Favorites·Details
#20
Мијалков нека ја реформира УБК.
Груевски економијата.
Војо судството.
Гоца нека му помага на Бацирака.
Ставре нека го смени Бранимир.
И волкот сит и овците на број.
#ЖивотЗаСите
10ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Стојко Мојовstojkomojov95
2Sashe Ivanovskisasheivanovski55
3Чорбаџи Јаcorbadzija55
4Dime (5,02317 ден.)dimes10cent45
5KatttP.katttp43
6Gandalf the Red_redgandalf_41
7STEPHEN3892sk40
8ПротоТип од Карпошtipodkarpos40
9greatgreatmyo30
10Lina Lulinalu123lu30