TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таинственото дете @tainstvenodete
#reach: 85891   ( 169th )
#followers: 5018   ( 527th )
#1
Во недела не се носат одлуки, во недела се носат пижами цел ден низ дома.
35ReTweets92Favorites·Details
#2
Најмирното куче што го имам видено... https://t.co/MceInMwiL9
9ReTweets78Favorites·Details
#3
Којзнае што сме и зошто сме на планетава.
17ReTweets52Favorites·Details
#4
И сонцето секогаш се црташе во десниот горен агол на час по ликовно.
9ReTweets64Favorites·Details
#5
Е ова е тоа "не ве слушам" 🙂🙂 https://t.co/0586IGAbln
5ReTweets59Favorites·Details
#6
Нема лаптоп за да учи, нема основни услови... Ама има желба, можеби најбитниот услов 👍👍 https://t.co/8TyY6qkebS
10ReTweets40Favorites·Details
#7
Повелете дишете ☺☺ https://t.co/Vq23GzhSe8
7ReTweets43Favorites·Details
#8
- Еее, синко, ти си плод на 55 фејвови, 78 ретвити и 3 риплаеви меѓу мене и мајка ти.
*муабет во 2086 година
9ReTweets36Favorites·Details
#9
Инаку, книгата е теретана за мозокот.
9ReTweets29Favorites·Details
#10
Инаку, да знаете дека ако на 30-на години немате оформено фамилија, ве сметаат за неуспешен. Таков муабет денес слушав ко бев на работа. Чист Балкански менталитет.
3ReTweets36Favorites·Details
#11
И ништо да не очекуваш е добра варијанта, општо зборувам.
7ReTweets23Favorites·Details
#12
Сами не си даваме совети, тука е проблемот.
6ReTweets26Favorites·Details
#13
Најмногу мразам вака после шетање в чаршија, да ѕирнам колку пари ми останале.
7ReTweets22Favorites·Details
#14
Денот по утрото се познава, а твитерџија по твитот.
5ReTweets27Favorites·Details
#15
Понекогаш другите нѐ лажат само за да нѐ проверат дали сме исти како порано.
4ReTweets23Favorites·Details
#16
На вилает за Трифун 😀😀 https://t.co/BeFbnSWYXI
2ReTweets27Favorites·Details
#17
Јас отидов до кај Сонцето, да го прашам нешто... https://t.co/kqTboU7Rm2
5ReTweets17Favorites·Details
#18
#19
Уствари, Тоше беше предобар за да се мачи во оваа неразбрана небиднина, дивина.
6ReTweets13Favorites·Details
#20
Сам се пробиваш низ животот, другиве само те гледаат и потајно се надеваат дека нема да бараш помош од нив.
5ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Магнолијаbitch_switch22
2Бони Топbonitopp20
3Ишаретisharet8414
4Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_13
5Ебате Бељаebate_belja13
6Кукуњавскаemmyllija13
7Elmaloelmalo3670028212
8Novamore_nova12
9Jasbrlabrla11
10Стормрејџ 👍👌👊strastniot9