TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The D J @thedjmkd
#reach: 65425   ( 358th )
#followers: 1647   ( 1986th )
#1
Телма:
Позитивни реакции по средбата Заев Ципрас

Real feel:
Пола Македонија го колне Заев,пола му пцуе се женско...
44ReTweets88Favorites·Details
#2
Да ви преведам за што збори идиотов:
На 288 места во уставот стои Македонија.
Ама не стои #Македонија само таму.
И во твојата:
❌Лична Карта
❌Здравствена
❌Возачка
❌Пасош
❌Индекс
❌Свидетелство
❌Извод од Матично
❌Венчаница

СЀ што е Република Македонија би било ❌НЕВАЖЕЧКО❗ https://t.co/9y8YeslfMm
34ReTweets47Favorites·Details
#3
Ако си за зачувување на МК име и јазик... супер,и јас #СУМ , дојди заедно ќе се бориме...

Ако пак сакаш да преговараш за име, да се помируваш со #двојазичност, #федерализација и бришење на историја...тргни ми се од патот и ќути.
#НеВоМоеИме
#НиеСмеОтпорот
20ReTweets46Favorites·Details
#4
Фрчко 2018:
Законот за #двојазичност има проблеми,ама дајте да го донесеме,па може ќе го оправиме со амандмани.

Фрчковски 1991:
Абе само да влеземе во ООН под референцата FYROM,па после..

Фрчковски-МВР атентат министер ,експерт за устави,"малцински права",двојазичност,цигари... https://t.co/uQF9jCkjau
23ReTweets31Favorites·Details
#5
др.Пановски на ТВ 24:
"Учесник на #ШаренаРеволуција,учесник на професорски пленум....И 7 месеци никој не ме побара."😔

Битно он помогна да #хунтата од #СДСШ дојде на власт.

Имаат термин за таквите...
Ги викаат Useful Idiots.
18ReTweets38Favorites·Details
#6
@Alexandra_YNWA #ОнаКога ќе пробаш да го испереш своето ШареноРеволуционерно минато.

Да кажеше:
"Ме излажаа,глупа бев,им поверував" - повеќе респект ќе имав кон тебе.
https://t.co/jvZVCWkbW0

Како ќе излезеш пред децата и како ќе им кажеш што ТИ помогна да ѝ се направи на #Македонија? https://t.co/lgia8zUvMR
19ReTweets34Favorites·Details
#7
#Македонија ... #Наша
#ДоброУтро Македонци , Македонки и останати кои ја сакате Македонија!
(с.Јанче . Маврово) https://t.co/k7LjSec2Y9
12ReTweets34Favorites·Details
#8
Фондот кој тежи милијарда и кусур евра??

Чек малку...
Имаа и друго име за #онакога ќе приватизираш банкарска сметка на поголем други луѓе.

Како ли го викаа тоа..
.
.
.
.
.
.
. К Р А Ж Б А
. https://t.co/w9xrJfjVSp
13ReTweets24Favorites·Details
#11
#ОнаКога ќе ги викнеш и роднините на протест....
#Macedonia https://t.co/1Z0fyLyXVy
12ReTweets22Favorites·Details
#12
Можеш да го колнеш и пцуеш Заев и семето предавничко во сите партии....

или пак

Можеш да направиш нешто👇 ...

Изборот е твој. https://t.co/CeMkmfRkra
11ReTweets24Favorites·Details
#13
#ДоброУтро пријатели на слобод...*aaаa fuck that sharenorevolucionerno shit* 😠...

#ДоброУтро Македонци и Македонки !!! 🌞
12ReTweets20Favorites·Details
#14
#Македонија #НАТО
#Macedonia #NATO

[ protest sign says:
We give away NATO,we don't give away our MACEDONIAN NAME ] https://t.co/7NClllRyb8
10ReTweets26Favorites·Details
#15
Ракометарите кои ја преставуваат #Македонија , ќе се вратат на Аеродромот Александар Велики ✈ вечерва во 22:45

Кој може да отиде да ги пречека -ќе има прилика да пречека репрезентација на #Македонија ... Пред изродов да ги смени имињата.😑 https://t.co/pe3fA6In0i
10ReTweets25Favorites·Details
#17
Изненади ја девојка ти за #Валентајн , кажи и дека картичката ти е блокирана од банка заради неплаќање алиментација.
11ReTweets21Favorites·Details
#18
Idiot LvL Dimitrov:
" Македонија има 3 дела... и затоа никој нема право на ексклузивност на името #Македонија "
😑🔫
11ReTweets20Favorites·Details
#19
#Доброутро Македонци и Македонки

Сакајте се https://t.co/rTAjvYbxtL
12ReTweets17Favorites·Details
#20
@RT_com 😑...Ok,Who gave them the version with the typo?

It should read:
*A part of #Macedonia is in #Greece

(Atlas of Ancient & Modern Geography, 1827. Map source:
https://t.co/YVGyTHCwZQ ) https://t.co/hFDiCuZD3R
12ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Elisabet Paschosmakedni44
2DStevanangijastevanangija43
3Akis Psilosapsilos43
4Kostas Kokkoraskostas_kokkoras42
5Timothy HRISTODOULOUwogking231542
6Taxman Nickbaseman19342
7🇲🇰 Република Македдонија 🇲🇰ihxummiznnac41342
8Geo the Greekaigletes42
9Сикариоsicario_mk42
10Chigeorgechigeorge7242