TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бапчо @thefitzzz
#reach: 139834   ( 9th )
#followers: 20876   ( 11th )
#1
''Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје линеарно поделила бонуси на сите вработени''

Ова е истата клиника која немаше инкубатори па животот на секое 3то новороденче беше доведено во опасност?

Абе Македонија не заслужува да е у Галаксијава, а камо ли на планетава.
132ReTweets370Favorites·Details
#2
#3
СТОЛЕ МУДОЊА, НА ТОЛКУ ЌУТЕК СЕА ТРЕБАШЕ ДА Е НА КЛИНИКА... ТАКА СЕ ИГРА СО СРЦЕ... БРАВО МАКЕДОНИЈО !!! https://t.co/mA7MKWdmSr
85ReTweets331Favorites·Details
#4
Пред 3 години првото бебе у Новата година доби 100.000 ден. Пред 2 години 50 илјади, минатата 10. Изглеа годинава бебето коа ќе се роди ќе треба да искешира некој денар.
62ReTweets242Favorites·Details
#5
Пејачот Даријо конкурирал во категорија „Ѕвезди“ и добил пари за две песни. Секоја од песните чини по 4.500 евра, односно вкупно 9.000 евра.

Ако Дарио е Звезда, ондак Ристо Вртев е ГАЛАКСИЈА АНДРОМЕДА и треба да добие 9 милиони евра.
62ReTweets242Favorites·Details
#6
#СегаКажувам дека 30% девојките се малтретирани у врска. Сами... повторувам САМИ констатираат и се лажат себе дека као овие кретениве со кои идат тоа го прават од љубов.... и после се надаље се радикализира... совет. ПРЕКИНЕТЕ ГИ ДЕБИЛНИТЕ ВРСКИ У КОИ СТЕ САМО ЗА ДА НЕ СТЕ САМИ !
57ReTweets240Favorites·Details
#7
-Колку испи?
-Ич Мамо.
-Господине јас сум Цариник, се наоѓате на Граничен премин Ќафасан.
45ReTweets190Favorites·Details
#8
Бабино, да ми дојдиш за Бадник за паричето, годинава Биткоин ке клам.
42ReTweets143Favorites·Details
#9
Филтерот за РАК на Дрисла кошта 4 Ристо Бомбати.
46ReTweets127Favorites·Details
#10
''Гостиварските диџеи се сретнаа со градоначалникот Таравари''

''Гевгелискиот Градоначалник подари еден компјутер на Гевгелиската Полиција''

''Пратеничка 8 години приложувала фалс фискални и наплатила 70000 евра''

Луѓе, контате дека ДНО НА БАЛКОНОТ за нас уствари е Комплимент?
44ReTweets126Favorites·Details
#11
Виткање палачинка у триаголник треба да се сврсти у Кривични дела.
33ReTweets140Favorites·Details
#12
Сеа на крај репортеров треба да го праша...
- Борко за крај, кога планираш да почнеш да Браниш?
31ReTweets142Favorites·Details
#13
Сеа пола шутка децата Раул ќе ги крсти.
32ReTweets138Favorites·Details
#14
Замислете се сретнат Соња Николовска ТАТ и Силвана Бонева и договараат некоја ујдурма... ја мислам дека се способни да ја украдат и месечината, левел Гру од Деспикбл Ми.
23ReTweets150Favorites·Details
#15
Тој шо ќе го фати крстот, увек прва изјава му е ИМ ПОЖЕЛУВАМ ЗДРАВЈЕ И СРЕЌА НА СИТЕ... а батката влага у река со 17 милиони бактерии, говна, Риби со 7 очи, мутирани алги шо зборат флуент Инглиш, лепешки од цело Повардарие... али да, ЗДРАВЈЕ ПРЕД СЕ`.
31ReTweets124Favorites·Details
#16
Епа јебеш и Родител шо не знае дека детето месец дена вежба црковни песми и поворки у школо... по дома за шо праат муабет, за посен купус и новата фризура на Цеца ебате.
24ReTweets122Favorites·Details
#17
Ми иде да и речам ДАЈ МА НЕ СЕ ШМИНКАЈ ПИЧКА ТИ МАТЕР 100 ПУТИ СИ ПУБАВА БЕЗ... ама знам дека ке ги намурти тоа очињата и ќе го запамти само делот со пичка ти матер, па ке се извинуем пола саат па извини па чеј ке нарачам пица и на крај ке завршам у кадар као јас ја шминкам.
25ReTweets111Favorites·Details
#18
Има ли нешто поболно од невозвратена љубов?
- Има, невозвратени пари.
31ReTweets81Favorites·Details
#19
Спонзор на Македонската Ракометна Репрезентација... https://t.co/CCz2ffg2lI
22ReTweets90Favorites·Details
#20
Честит Божиќ...
- Нели си Атеист, зошто ми честиташ?
Ти честитам зошто те почитувам, али од идна година нема да ти честитам пошто си глуп.
19ReTweets98Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sun of a Beachkvelkovski6
2Булмаbulmagk5
3БабаКаља ❄️katemagritte4
4Telekom MKtelekommk4
5Mindрluмbеrmindplumber3
6Еј Брејgogiche3
7СЕКУЛАРНАvidanadesign3
8Македонско девојчеmsoldieroflove3
9Jovan Petrovjp_euro3
10Ном де плумеmarinaodremo3