TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 92810   ( 146th )
#followers: 5671   ( 424th )
#1
Не ми треба никој во животот!!!

*прибира маче од улица, му шие капутче, го сака засекогаш*
35ReTweets155Favorites·Details
#2
Ме нервира другарки кога се полусаркастични полуљубоморни и као хехе ти го спуштаат ама на заебанција.... значи кажи ми што имаш, ако не ќути си
32ReTweets109Favorites·Details
#3
Многу е битно кога отвораш топла рерна, да се оддалечиш и да почекаш малку... исто и кога запознаваш нови луѓе
#длабоко
31ReTweets109Favorites·Details
#4
Не викам дека постои совршенство ама..... https://t.co/QXe6ag3IFu
17ReTweets137Favorites·Details
#5
На мајка ми симпатија ѝ е Зоран Кардула, обично сабајле кога оди на работа го сретнува и после ми раскажува како бил облечен.... сакам да кажам, не сте единствени со симпатии на 50 години 😁
7ReTweets126Favorites·Details
#6
Не ми е проблем да прифатам пораз кога знам дека сум дала сѐ. Другпат уште повеќе
21ReTweets64Favorites·Details
#7
Им викам дома дајте да спремиме нешто за коледе, такви ко пакетчиња со мандарини, бонбони..
-Тилиа, на пари се радуваат, иди раситни
16ReTweets75Favorites·Details
#8
А бе само сакам да се смеам зашто од срања ми е преку глава
15ReTweets75Favorites·Details
#9
Најјакиот наслов што постоел и ќе постои засекогаш 😁 https://t.co/mvvii3DFls
16ReTweets58Favorites·Details
#10
Проблемот кај нас фините е кога ќе се изнервираме нема стоп
15ReTweets60Favorites·Details
#11
Интересно како друштвото зависи од парите и успесите, моментот кога ќе паднеш и сите ќе си отидат
13ReTweets61Favorites·Details
#12
Сега твитер не е како што беше порано https://t.co/n4jrW24CP1
14ReTweets53Favorites·Details
#13
Не ми е мене животот да се тркам со некого кој е подобар, а кој не... секој има свои соништа и опуштете се, не замарајте и бркајте го својот сон
12ReTweets59Favorites·Details
#14
Оваа година, за бадник се одлучивме да кршиме погача со биткоин
12ReTweets57Favorites·Details
#15
Многу често ги слушам луѓево како ми даваат ист совет - тој што не те цени, батали го, ама како да им кажам дека ако сам не си се цениш, ништо. Патем, не сме на златар за да ме ценат. Реално, не ми треба ништо освен поддршка и можеби некои убави спомени
12ReTweets52Favorites·Details
#16
#ОнаКога сфаќаш дека е крај на година, а од 10 планови си остварил 0.5 https://t.co/xIYbUiSDbz
8ReTweets55Favorites·Details
#17
Уште два нервни нападии Нова година 🎉🎊
10ReTweets45Favorites·Details
#18
Научете се да мењате пелени, ќе трејдале они коини
7ReTweets48Favorites·Details
#19
На сите ни треба некој кој ќе го сакаме, ќе се грижиме, ќе помагаме, за тоа вреди да се бориш, за тоа одиш напред, искрено
10ReTweets35Favorites·Details
#20
Отидов да купам вакви хеланки, еднаш се живее https://t.co/TioGwra6Tf
4ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гудјон Валур Сигурдсонrmfcmk10
2архичичкоpajopator10
3Еск0барeskobar_od_sk9
4г.Влатко Вердерvlatko_werder8
5🇦🇱 Шеваљ Jr. 🇨🇭el_megunogovic6
6dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_16
7Ненајаденact_a__fool5
8Артистотshkottt5
9Бледолики Џентлменpremnogulichno5
10Пуцвалmonipucval5