TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Професор Цветковиќ @tome_corner
#reach: 107971   ( 66th )
#followers: 1515   ( 2142nd )
#1
Друштво , ми треба персонал !
Два конобари
Шанкер
Кувар - Салатер...
Ајде убави човеци , ретвит и помагајте ...
284ReTweets126Favorites·Details
#2
У јебаниоф 21 век , си ги сакаш и обожаваш колата и мобилниот , а се служиш и ги користиш другарите и роднините ... сјебафме работа ги измешавме брзините а ?
66ReTweets217Favorites·Details
#3
И се тресеш ко на Госпот
Органски немоеш да ја поднесеш
НедајБоже да те остаи , ке цркнеш ко пес ...
Вистината за Жеништана
, што не е јасно а ?
30ReTweets123Favorites·Details
#4
Другарите , правите и вистинските ДРУГАРИ , се за во тешко и мака , да се најдат у неприлика.... за јадење и пиење и зајебавање се познаници и пријатели аматери ! Јер што би рекли моји Срби :
На муци се познају јунаци !
29ReTweets109Favorites·Details
#5
Дедо Мраз , те молам пушти ја на најјако среќата за Македонија во оваа 2018 , твоја Зои
Добро утро добри Човеци https://t.co/9ymldfEsYg
14ReTweets150Favorites·Details
#6
Како врват годините мечтите ги има се помалку , а се повеќе се будат спомени ...
Ама мислам не постои човек кој не мечтае за воз кој би го однел во неговата лично измислена бајка ...
Добро утро Добри Човеци https://t.co/56ZMwXf6TT
26ReTweets114Favorites·Details
#7
Значи оние от “Али Експрес” се преваранти !
Си нарачаф справа за зголемуење на “малиоф” , они лупа ми пратија , сфе да им ебам !
16ReTweets111Favorites·Details
#8
Мотив за сите помлади , дури и од ваква стара и грда муцка ко мене може да испадне ваков Никола ... среќна слава на сите кој го почитуваат Свети Никола ...
Добро јутро добри Човеци https://t.co/1JlAAVgzAK
4ReTweets141Favorites·Details
#9
Значи стварно незнам да исечам баклава како треба .... @4_pilos @DrnDrnJarinja_ @andrej081 @ArslaJeMeniBog @Emmyllija @mitevskad @i999y прием https://t.co/KSyg5qkg8a
10ReTweets111Favorites·Details
#10
Деке е Дедо Мрас ❤️ ? https://t.co/92q69N1EEp
10ReTweets108Favorites·Details
#11
Светот не се дели :
Ниту по боја на кожа
Ниту по националност
Ниту по религија
Уште помалку по политичко уверување..

Светот се дели на :
Жени и Мажи !!!
19ReTweets76Favorites·Details
#12
На крај на денот , самите си бираме дал ке играме споредна улога , или ке ја гураме главната рола во сопствените животи , дал некои луге ке се само епизоди ил ке се играни филмои от калибар ... Среќна Нова 1918 ...
21ReTweets60Favorites·Details
#13
Кој ке напраи деца неочекувано и бес план , после и најлончето на виршлата не го вади !

By Kaсaп ...
11ReTweets79Favorites·Details
#14
Само кога сериозно ке си ја засакте својата вера ке почнете да ги почитувате и сите други кои имаат различно гледање на Господ од вас ... на сите мои пријатели кои се Христијани Католици им посакувам мир, благосостојба и здравје, среќен Бадник и Божиќ браќа по Бога наши ...
14ReTweets69Favorites·Details
#15
Македодонците би биле најзбунетата нација кога би им ги одземале злобата и омразата ...
14ReTweets68Favorites·Details
#16
За технолошки напредок ке сметам саат што ке успее да ги изедначи женското и машкото време и на пример пет минути да траат исто и во машкиот и во женскиот сфет ...
14ReTweets63Favorites·Details
#17
Ми вика една Дама :
Мх, пас који лаје не уједа ...
Ја глеам и се думам дал да и кажам:
Госпожа , ама да знаеш како ебе ....
12ReTweets55Favorites·Details
#18
Твитераши свака част , сношти се покажавте во вистинско светло . @Gogiche тебе ти текна , @Todd_Haze пријатно изненади со музиката .... P.S. @ArslaJeMeniBog малку ми беше збунет ,@Mile_Panika сепак дојде @DrnDrnJarinja_ најнасмеана ко и увек @MarincePink само замишљајте ја ...
12ReTweets52Favorites·Details
#19
Кора реалноста е загадена и мутна , секојдневието полно со будалаштини , бар денот нека почне со убави желби , јер море си е море ...
Добро јутро Добри Човеци https://t.co/2BgAsReuyo
12ReTweets51Favorites·Details
#20
Како , како ли на младите да им објасниш како е кога послем некоја ракија , со сељачка Балканска не ти дојде туга ? Како е кога сите лузни и на лице и на душа ке светнт као да се неонески ...
среќен Божиќ деца драги , а вие постарите уште една у наше здравје ...
9ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_229
2Deda Pilos4_pilos162
3Др Арсланагићarslajemenibog144
4Andrejandrej081127
5Кукуњавскаemmyllija102
6i999yi999y87
7Aleksandar Tortevskiatortevski74
8Дарлаmitevskad64
9Mery💎mumamery40
10Biljana Mladenovskabiljankata36