TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

trip_e @trip_e
#reach: 30179   ( 1126th )
#followers: 678   ( 4631st )
#1
8ReTweets61Favorites·Details
#2
Од уметност, најбитно е да си аплицираш
6ReTweets8Favorites·Details
#3
Со @DJGoce коа праевме back to back https://t.co/RQQNqyxNB2
0ReTweets12Favorites·Details
#4
Лошо коа работиш со звук е шо не можеш да си пуштиш музика дур работиш :(
1ReTweets9Favorites·Details
#5
Замисли брат седнеш и изгуглаш и прочиташ како стојат работите околу одредени ствари :O
1ReTweets9Favorites·Details
#6
Една од стварите за која шо малце се каам после години е шо спиев под комбе позади стејџ дур свиреа The National :(
0ReTweets11Favorites·Details
#7
Еее ви текнуе порано у 25ти мај кога имаше свирки, панкери металци рокери вриеше. Сеа нема такви ствари https://t.co/C0NSdi1xm6
2ReTweets3Favorites·Details
#8
Јас почнав да се спремам за празник. Добар кавер реално. https://t.co/imMP7StN7Z
2ReTweets3Favorites·Details
#9
Bastion - Mister Kompleks https://t.co/r7p56ZK9i3
1ReTweets5Favorites·Details
#10
За следниот роденден ако може, фала. https://t.co/spEyGusxKg
0ReTweets8Favorites·Details
#11
Кратка љубовна приказна @zemjotresfest https://t.co/tSiOXwQOYf
1ReTweets4Favorites·Details
#12
@DJGoce Епа Рап Позитив учествуваа на бетл, а имаат семплувано од песна на ластовица, плус у прв стих го спомињаат Cаздов. Се си е океј :) https://t.co/yjNIIeWgRC
1ReTweets4Favorites·Details
#13
За вдомуење сум, среден раст, ама многу тивок и мирен.
1ReTweets3Favorites·Details
#14
Рапери многу си поштуваат дремење у бекстејџ
0ReTweets6Favorites·Details
#15
Еј брат ќе доеш вечер на КУР? ehehehe
0ReTweets5Favorites·Details
#16
0ReTweets5Favorites·Details
#17
Убаво е ова идеш у 10 сабајле на состанок саат време, се враќаш вечерта пијан
0ReTweets5Favorites·Details
#18
Вчера го вративме Метало!
1ReTweets2Favorites·Details
#19
Само носталгија за Скопјани ако можи. Со голема лажица сервирана
1ReTweets2Favorites·Details
#20
ALGIERS вечерва од 21:30 @ МКЦ https://t.co/5QzLWxhEGP
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1DJ Gocedjgoce12
2Тoп Нoчcoalesce2610
3Drüggydruggy_xy9
4Mirko Popovpmg_recordings8
5Barbarellamackaso9zivoti6
6САМ x Курчо х Николаkurch06
7RēnåTabaad_influence6
8Ivan Ilievbaaaaaanoo6
9The educated брадаviksaaskool5
10МКЦmkc_skopje5