TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леголас @vajldy
#reach: 113787   ( 46th )
#followers: 1908   ( 1673rd )
#2
#ОнаКога си ја викнал да излезете а таа ти вика многу те поштува како другар https://t.co/sAaWuypcf3
43ReTweets129Favorites·Details
#3
Da pominam da te zeam ili da zeam da te pominam https://t.co/Js3qhyNBXE
36ReTweets119Favorites·Details
#7
Абе ти нов си, не си фатил кога твитаа Тутан Камон, Зоро, Крис Манев, Шушмула и тие другите. Абе кога ќе твитнат беше твитнато!
33ReTweets100Favorites·Details
#8
Само ќе поминам да видам шо праите и си бегам... Мразам пагански и селски работи.
*после неколку чашки ракија* https://t.co/8jn1ZvE76M
26ReTweets115Favorites·Details
#9
Picko, ajde be kidni od 7mi cas, use ti ni falish da mavneme dust2 po 30ce. https://t.co/IEzWntrz1u
36ReTweets76Favorites·Details
#10
Брат, честитaj и божиќ и ќе почнете муабет.
Jас:
Тие откако го ислушаа царот, си заминаа. И, ете, ѕвездата, што ја беа виделе на Исток, врвеше пред нив, додека не пристигна и се запре над местото, каде што беше Младенецот.
- Св. апостол Матеј 2:1
Среќен Божиќ, Христос се роди †
29ReTweets94Favorites·Details
#11
Za zimskiot raspust imate zadaca da napisete esei kako go pominavte zimskiot odmor i najbitno mi e da napisete sami a ne mama tato ili tret bitno mi e da vidam kako razmisluvate vie
34ReTweets78Favorites·Details
#13
Ми се дабува во новогодишен спот на Дон Плеја и Бон Праскиза додека Фатиме и Ленче тверкаат умотани во новогодишни светилки а Баже Клаус да пие пиво со подморничка текила и Гери Никол да влезе како Карди Б а Тркаљофка во спотот да спие под чергиче
29ReTweets83Favorites·Details
#14
Ajde brat se gleame do godina xD
*utre*
kaaj si be od lani te neam videnoo :D
- https://t.co/u5NijZMzpN
25ReTweets90Favorites·Details
#15
Две очи, сиот свет. https://t.co/d1fLvzR2fW
22ReTweets90Favorites·Details
#16
Сеа ќе го вртиме лепчето, а вечер ќе ја вртиме s e s t r a t i
23ReTweets82Favorites·Details
#17
Само машките што се родени до 1994та знаат што е мака да купиш pricno cd од трафика, па да идеш кај другар ти, па го молиш пола сааат да ти го изрежа порчинот од Северина.
20ReTweets84Favorites·Details
#19
Utre u skolo nema da te prasaat sto napravivme rakomet :)
18ReTweets83Favorites·Details
#20
Mozev me i nie kako na spotot G-Eazy & Halsey - Him & I da se vozime so 57ca od Radisani do Rekord da se slikame na plostad so Aleksandar da ideme do park i posle silbo da se brkame vo stariot del od parkot da idevme na bilijard vo Hazard ama ti gi retvitase Trkaljofka i Realen
20ReTweets64Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Лист од срединаvelko_a62
2🔔 БизуБизуim_reincarnated42
3Maria me ta kitrinafiljan_covek36
4г.Влатко Вердерvlatko_werder35
5Џудитkroffni4ka31
6[Не]Видливиот™jovica_c31
7Мено Паузаmalaghata18
8🇦🇱 Шеваљ Jr. 🇨🇭el_megunogovic18
9ViXenalexandra_ynwa17
10На Диме помалиотdr_safarafov16