TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тинче @valentingjurov1
#reach: 34964   ( 1011st )
#followers: 557   ( 5517th )
#1
Издржливоста е добра како карактерна особина, а не како начин на живот.
9ReTweets22Favorites·Details
#2
Давајте љубов, гратис.
Возвратена, ќе биде бесценета.
8ReTweets15Favorites·Details
#3
Премногу случајности никогаш не се случајност.
6ReTweets21Favorites·Details
#4
Заборави, ако можеш.
Продолжи, мораш.
5ReTweets23Favorites·Details
#5
Амбицијата од "кој сум" до "кој сакам да бидам" стварно може да биде болна.
5ReTweets22Favorites·Details
#6
Не секој се бори се за тоа што вреди.
Ретко кој се изборува.
7ReTweets15Favorites·Details
#7
Зрелоста доаѓа кога ќе препознаеш пред да дознаеш.
5ReTweets20Favorites·Details
#8
Оооо животе, парче дуња заглавено во грло.
3ReTweets21Favorites·Details
#9
И тапкањето во место е мудра тактика кога осетиш дека губиш на секој чекор.
4ReTweets17Favorites·Details
#10
Во претставата наречена живот со Ти во главна улога, секогаш прави разлика кој е со тебе на позорница, а кој е само публика.
5ReTweets12Favorites·Details
#11
Ќе си дадам себе си време.
Доволно му дадов време на времето.
3ReTweets14Favorites·Details
#12
Се' ќе дојде на свое место!
Ветер ќе дојде.
И тоа што беше на свое место, се измести.
3ReTweets14Favorites·Details
#13
Да, точно е.
Некогаш поставувам прашања на кои веќе го знам одговорот.
И, не без причина.
2ReTweets15Favorites·Details
#14
Сечам лоши спомени.
Монтирам насмевка.
Лепам скршена волја.
Немаш доволно докази дека си среќен, ми вели животот.
Тоа е, одиме на следно рочиште...
2ReTweets13Favorites·Details
#15
Тука сум релативно нов.
Една за мене драга личност ме праша: Зошто си тука?
За да учам, и одговорив.
Овде научив повторно да се смеам.
Што повеќе?
На сите Ви посакувам да сте здрави, живи, насмеани и да давате љубов во секој облик без очекувања.
И во 2018 и во наредните сто.
2ReTweets13Favorites·Details
#16
Сакаш да се обидеш?
Еве, повели животов.
Дај му смисла.
2ReTweets13Favorites·Details
#17
Добро е што имаш став.
А тоа што го менуваш по потреба, тоа е друга работа.
1ReTweets14Favorites·Details
#18
Ти си проблем на сите мои рационални решенија.
3ReTweets8Favorites·Details
#19
Откако на неколку пати доживеав хаварија, љубовта повеќе не ми е доверлив извор на енергија.
3ReTweets8Favorites·Details
#20
Имам сонови кои би сакал да бидат реалност.
Имам моменти од реалноста кои би сакал да бидат само сон.
3ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Nea Chlamydiaschiffer_pg149
2Katykanunis_17
3редхедcrvenagla6
4Кукуњавскаemmyllija6
5вина невинаnalutilus5
6Mery💎mumamery3
7Poison Ivyhedera_genus3
8ПанкотНе(Е)мртовpivo_ok_pozz3
9Evianaveevian3
10Плавоокаsweety_eyes_2