TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Васил Чакаларов @vasi1cakalarov
#reach: - -
#followers: - -
#1
Чуди се на кој ми личи. https://t.co/XgzUJQcNLO
32ReTweets109Favorites·Details
#2
Под итно Аце Македонски и зборот Македонци да се избришат и од делата на Монтескје, Русо, Макијавели, Френсис Бејкон, ПОД ИТНО!
Што е тоа во нивните ремек дела, да базди некоја измислена нација. Строго граџански, до крај!
31ReTweets56Favorites·Details
#3
За тероризам ги гонеле? Затворете ги сите правни факултети под итно. Ослободете ги од Диво Насеље пошто тие се борци за човекови права, од Монструм исто, и прекрстете не' во Република Граџанска Албанија во чест на денот на албанското знаме.
30ReTweets56Favorites·Details
#4
Дури да ја направат финтата со „Диво Насеље" нека бичи „Монструм" од почеток. Договор си е договор, мора слобода за некои додека ликови како Темелко скапуваат по затворите.
#СеПоСписокКомуњари
25ReTweets48Favorites·Details
#5
Да ја избереш Теута за градоначалник ти е ко свесно да одбереш да имаш секс со лице со сексуално пренослива болест без заштита.Исход познат.
25ReTweets46Favorites·Details
#6
Во #Прилеп почнува да си делува двојазичноста, еве вака по огласи.
Вие арни? https://t.co/yl0yCbtRpv
24ReTweets49Favorites·Details
#7
-Како се вика женска ти?
-„Министер за здравство" пошто ја немам.
20ReTweets55Favorites·Details
#8
Пијам сабајле кафенце и гледам како луѓенца ѕвонат на дебатни емисии и велат „Раката да ми се пресечи што го гласав Зокиот". Вразумувањето е добра работа, ама во погрешно време нема ефект граџани, ја запалија овие локомотивата на пропаста. Допрва следува лошото.
22ReTweets47Favorites·Details
#9
Се додека ликови како Фрче, Грчев и компанија, ќе бидат некој креатор на мислење во државава, со колумни, гостувања, нема да не биде.
20ReTweets40Favorites·Details
#10
Можеби нема поголем ПОЛИГЛОт од Зокиот. Растури кај појде. де бугарско-македонски, де српско-македонски, енглески.
16ReTweets50Favorites·Details
#11
Eве вечерва нова престрелка во Чаир. Уште еден доказ дека животов влезе многу јако во Македонија.
20ReTweets38Favorites·Details
#12
Еве некој во Прилеп сериозно го сфатил Грчев и си почнал со демолирање на споменици. Почнале од копјето на Александ… https://t.co/QVOmchz59e
20ReTweets36Favorites·Details
#13
Борисов: Не се замарајте со историја. радувајте му се на животот.
*ти ја граба цела историја, дејци, настани, додека те дупи пред камера со изјави од ваков тип
19ReTweets39Favorites·Details
#14
Oна што не го вдомија во Влада, почнаа по општини. Втор ешалон шарени куртони. Третиот дреми на твитер. Членовите од СДС небитни.
18ReTweets40Favorites·Details
#15
Шилегов ќе се бори против аерозагадување со поскапување на паркинг. Што е следна мудрост, ќе ја поскапуваат храната… https://t.co/BOh3osRxFV
19ReTweets33Favorites·Details
#16
Предлог на место. Се слушаме СДС? https://t.co/XsvSHvktiL
17ReTweets37Favorites·Details
#17
Десет комуњарски заповеди:
1.Кур те боли за идентитетот и државата

(напиши го уште 9 пати истово)
14ReTweets43Favorites·Details
#18
2050-та, разговараат внук и дедо.
-А бе дедо, и ти ли беше во тие шарените револуционери?
-Да да. Зошто?
-Читам по психологија нешто за психички заболувања, пишува колективно психичко пореметување „шарени револуционери", појава од пред 30-тина години. Затоа прашав...
15ReTweets38Favorites·Details
#19
1.Апсолутно непотребен нов Закон за употреба на јазиците
2.Пременстување/рушење споменици
3.Комисии со Грција и Бугарија за смена на име и идентитет
4.Убиства/Самоубиства со 2 куршуми секој ден.
5.Задолжување до милијарда
6.Очајна економија

#ЗаЖивот
17ReTweets29Favorites·Details
#20
Немој некогаш на грешка да си пишал МАКЕДОНИЈА. Немој!
Или што би рекол граџанин, ај барем од „Бјутифул кантри" на Скопје се префрли. https://t.co/BAwkqYaOMp
15ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Joséfina 👑tetkatrende21
2Чорбаџи Јаcorbadzija9
3Vvvilaomnivila8
4Јован Кукузелjovan_kukuzel8
5Darko od PoTkRoVjEdarko8808
6A Damned Kidadamnedkid6
7Силјан Штркотsiljanstrkot5
8Мирче Ацевantiplukach5
9На Диме помалиотdr_safarafov4
10Колумнистотkolumnistot4