TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Види Вака @vidivakavideo
#reach: 33906   ( 1029th )
#followers: 989   ( 3277th )
#1
Петре Шилегов пред избори со маска на лицето протестираше против загадувањето. По првите реакции, прашања и очекувања на граѓаните борбата за почист воздух ја нарече реално шоу. https://t.co/BeQ9cDk681
35ReTweets35Favorites·Details
#2
Македонскиот филм „@iscelitel_mk“ ќе биде прикажан на илјадници гледачи од 14 европски земји преку светската ТВ мрежа HBO. https://t.co/PDTucThOvD
9ReTweets17Favorites·Details
#3
Со парите за патни торшоци, би можеле да се купат станови за сите пратеници во Скопје. #ВидиВака https://t.co/1e2x7iLYWY
2ReTweets3Favorites·Details
#4
Политичарот Амди Бајрам е балкански, а најверојатно и европски рекордер. #ВидиВака https://t.co/Ruc44LpJnw
1ReTweets2Favorites·Details
#5
Иванов нема да го потпише указот за законот за јазици оти смета дека е репресивен и го фаворизира албанскиот јазик. #ВидиВака https://t.co/3fspvbusZ8
1ReTweets2Favorites·Details
#6
ЕХФ играше брза географија со нашите ракометари. Стоилов се обиде да ја нацрта Норвешка, Ристовски и Талески се
обидуваа да погодат. #макракомет #makrakomet https://t.co/KnBKP8fuMH
1ReTweets2Favorites·Details
#7
Македонија заостанува во развој на социјалното претприемништво. Социјалните претпријатија учествуваат со 10% во вкупниот БДП на ЕУ. https://t.co/E4BntnWsOm
1ReTweets1Favorites·Details
#8
Никола Груевски изненади многумина кои не му предвидуваа долг стаж. https://t.co/KWBKCvYTUg
1ReTweets0Favorites·Details
#9
Говор на омраза и дискриминација кон Роми се појави на страна на фејсбук. #ВидиВака https://t.co/ELeAyZOwtZ
0ReTweets0Favorites·Details
#10
Параправници се борат за еднаков третман кон Ромите во здравството. https://t.co/PmhQm5YOg8
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии