TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Viko von Drom @vikohyeah
#reach: 76720   ( 267th )
#followers: 12363   ( 68th )
#1
Класичен македонски атеист:
- Кажува малоумни шеги за православни христијански празници
- Обожува Католички Божиќни активности
- Редовно честита курбан и рамазан бајрам на пријателите од муслиманска вероисповест
- Често употребува 'Не дај боже' при вербална комуникација
63ReTweets167Favorites·Details
#2
Пролет, Лето, Есен, Тиња.
46ReTweets137Favorites·Details
#3
Порано се знаело, ќе ја поканиш да излезете, ќе седнете на клупа, ќе ѝ каеш:
- Убава си
Малку засрамена, но среќна:
- Леле... Фала.
Ти:
- Сериозно мислам дека си убава. Може да те бакнам?
И твоја е.
А не сеа треа еен куп услови да ѝ исполниш и не знаеш дали пак ќе ја вииш!
39ReTweets116Favorites·Details
#4
Чоколадо со ориз е измислено за баби и дедовци да кажуваат на внуци
'Види колку големо чоколадо сме ти купиле'
14ReTweets55Favorites·Details
#5
Дневникот на Ана Шанк
13ReTweets47Favorites·Details
#6
Рецепт за девојки за кул фотка на инста:
- Облечи пижами и шарени дебели чорапи
- Наполни шолја со топол напиток
- Земи книга и отвори ја на некоја страница
Намести се во поза по избор, постави ги шолјата и книгата покрај себе, фотографирај се и објави
11ReTweets45Favorites·Details
#7
Само во Македонија паричник може да биде потполно празен.
13ReTweets32Favorites·Details
#8
Како ќе познаеш нов твитерџија?
- Кoа објавува твит со принт скрин се глеа дека не му е уклучен Night mode.
14ReTweets28Favorites·Details
#9
Две очи, сиот свет.
Едно око Капетан Кука.
9ReTweets40Favorites·Details
#10
Јас сум тип на чоек шо коа јаде кикирики прво ги јаде тие без лушпа
#СамоСиКажувам
10ReTweets34Favorites·Details
#11
Чоколадите Merci се добар пример за убав производ со грда реклама
7ReTweets33Favorites·Details
#12
#Искрено не глеам љубов во изразување љубов на некој со пцуење мајка
9ReTweets23Favorites·Details
#13
Среќна нова двеиљаиосумнаеста гоина, сѐ најубао, биете позитивни и само љубов бебовци и маафакери 😃
3ReTweets31Favorites·Details
#14
За три дена ќе дое и 2018-та година, а македонски корисници на твотерс уше веруваат во кланови 🙄
Клан
Вид збор: Именка, машки род
1. Родовска заедница во Шкотска и Ирска.
2. Род, група, заедница поврзана со меѓусебните стопански, општествени, политички и други цели и интереcи
8ReTweets14Favorites·Details
#15
Пред малку гужвав кутија од пица да ја фрлам во корпа.
Случајно си ги мириснаав рацете, ми мирисаат на пица.
Сеа ми се јае пица!
5ReTweets22Favorites·Details
#16
Качи се моме во кола дојди со мене.mp3
7ReTweets16Favorites·Details
#17
.@VipMK од што толку ви е добар интернетот користам од @TelekomMK!
Интернет провајдерот ви се вика Близу, а квалитетот му е многу, многу, онака премногу Далеку!
На редовно платени сметки во центар за корисници ми кажуваат дека не се платени
#ВипМк
#Мизерија
#НекаТрепка2018
4ReTweets23Favorites·Details
#18
Ерген хомосексуалец:
- Ергеј
6ReTweets14Favorites·Details
#19
Секоја чест за реакцијата на сите професори од Научниот совет на Институтот за македонски јазик „Крсте Петков Мисирков“ за Законот за употреба на јазиците!!!
4ReTweets18Favorites·Details
#20
А да ги пратиме ракометарите од македонска репрезентација кај овие шо праеа контрапротести да научат да праат контра напади!
#МакРакомет #ЕП2018
5ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кукуњавскаemmyllija35
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_33
3Професор Цветковиќtome_corner23
4На Дедо Најпаметниотi_najubaviot23
5ЦрноКосаcrnokosa12322
6Snezanasnezana2828988218
7Црниот од Германијаfarbancrn16
8Girl With Mousy Hairkalakurnica16
9🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat15
10Реаленneutralen_14