TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виктор Стевич @viktorstevich
#reach: 120716   ( 33rd )
#followers: 4712   ( 580rd )
#1
Епа Албанци: еве ви двојазичност, сега сакаме:
- да плаќате даноци
- да ја сакате државата како ваша, а не да се понашате - "ми нисмо одавде"
- да творите во Македонија (културно, научно, уметнички)
- да бидете лојални на Македонија
- да навивате за Македонија во сите спортови
150ReTweets438Favorites·Details
#2
Да беше Стивен Хоукинг Македонец ќе умреше на 20 години. Македонија нема време и пари за мозоци ко Стивен Хоукинг. Ние сме Антички Македонци и сме како Спартанци, нас ни требаат силни мажи како "Ќосето" да може името да го брани и да ја брани унитарноста на MKD од разнебитувачи.
86ReTweets275Favorites·Details
#3
Видовте како ВМРО ДПМНЕ го одбрани законот за јазици?
Епа Русите така ја бранеа Србија од НАТО
65ReTweets233Favorites·Details
#4
На крај Кирацовски и Бонева ќе се земат
68ReTweets223Favorites·Details
#5
Македонија, Албанија и Косово се единствените 3 држави во Европа што немаат телескоп што може да се види Плутон. Овој податок ми е од Скопско "Астрномско Друштво"
Таков телескоп кошта 7000 евра.
Со гробот на Александар до каде сме, студио?
57ReTweets177Favorites·Details
#6
СДСМ кога дојде на власт: "Заврши ерата на локални шерифи!"
* Асани ти паркира у дневна и страв ти е да му кажеш, да не ти извади пиштол.
51ReTweets182Favorites·Details
#7
Во музејот на Титаник имаше тачскрини да пребаруваш за патниците базирано на разни пребарувачки критериуми. Имало патници и од “нашите”, имало 31 Бугарин, но и еден од патниците бил Македонец: МР. Дмитри Маринко што е најголемиот доказ што сум го видел за постоењето на МКД нација https://t.co/OSHF36Bk1P
44ReTweets139Favorites·Details
#8
Абе како сум го утнал видеово за Ж? Па луѓе ова нема ни во Северна Кореја. Мајка му ебаа на народот https://t.co/7mNjvzB8Kt
51ReTweets112Favorites·Details
#9
Полицајка си ја удрила раката од пајакот кој бил мошне агресивен и отишла во болница на преглед.
Тој у кофа што се самоудави, може вода да и носи
42ReTweets135Favorites·Details
#10
1. Тврдиш дека си направил атентат на Кенеди и си работел за Шведска шпиунска агенција?
2. Тврдиш дека си бил командос во Тамилски тигри и сакал да ја убиеш кралицата 4 пати?
3. Тврдиш дека имаш информации од ЦИА, МИ5, ФБИ и НТШ?
4. Збориш Српски?

- Ај кај Ефтов во емисија!
31ReTweets146Favorites·Details
#11
Ивона ја осудија условно, никој нема да лежи. Нив швалерките не можат да им ги осудат, па нив ќе ги судат.
41ReTweets114Favorites·Details
#12
Вие 30-40 твитерџии си се знаете кој сте - вие сте ја креирале политиката на СДСМ и сте биле многу успешни, но веќе не сте! И сте делувале организирано! Е така ве накодоши Кристијан Јандриоски. Си се знаете вие кои сте! https://t.co/zwQAH8TCuC
25ReTweets156Favorites·Details
#13
Факт:
Жените како организми се многу поадаптирани од мажите еволутивно да опстојат. Имаат подобар вид, слух, мирис, осет за опасност и судење на ситуација. Дури денес: помалку гинат во сообраќајки, пороци: дрога, алкохол..
Ние им користиме за репродукција, затоа не сме исчезнале
28ReTweets97Favorites·Details
#14
Ќосе бил: социопат, психопат, деклариран Бугарин, сериски и платен убица, неписмен извршител на дел од тогашното раководство. Да бил роден во 90-тите ќе беше водач на навијачка група и ќе им служеше на една од партиите за правење нереди по потреба. Такви знам 5 души во Скопје
19ReTweets96Favorites·Details
#15
Стварно недокваканата бараба и полу-писмен цреп Асани пак ја паркирал колата на тротоар пред Мавровка?
Добро бе има ли во оваа држава полиција, или да почнеме да се организираме од вакви кретени.
Абе не може 3 дена цела држава да се заебава со силеџијава, неговата кола и пајакот
24ReTweets80Favorites·Details
#16
Слушам Беќир Асани секој ден непрописно си паркирал пред Мавровка, ама сега имало и еден полицаец да му ја чува колата.
Не сакам да се мешам во полициски работи, ама убаво ќе биде ако полицаецот во зима му ја загрее колата 2 мин пред да дојде, а така и седиштето ќе му го стопли.
19ReTweets87Favorites·Details
#17
Тоа е тоа дечки, ја џабе везам. Не може со овој народ држава, прост е многу. Уствари ногу.
Ногу сне прости https://t.co/L9jSJdJbTN
17ReTweets81Favorites·Details
#18
Лошо е во ЕУ сакаат да не разнебитат. Бугарите и Румуните се жалат, не можат ракија да печат и да му ја продадат на комшијата, плус ајвар не може да правиш
* Невработеност во Бугарија 5.9%, во Романија 4.3%
** ебаве визионерите и ракијата и ајварот
20ReTweets63Favorites·Details
#19
Дали има на овој бели свет, поглупо суштество од наш во Австралија.
Нема, нема, не ќе се роди. https://t.co/1PDqoGu5PM
16ReTweets71Favorites·Details
#20
Јас верувам во ова со полицајката и пајакот.
Ви текнува у Дебар Маало коа збесна еднаш еден пајак? https://t.co/eEtJPYxM5u
16ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Игорче Развигорчеigor_rujo52
2Ник Слотер™safarafov50
3Macedonus 🇲🇰macedonus32
4Вечерvecermk30
5EmptyPersonadarkhour_seeker29
6Дилдо Багинсivogievski27
7Стормрејџ 👍👌👊strastniot27
8Mindрluмbеrmindplumber22
9Мирче Ацевantiplukach21
10Maximum Overtrollmaximovertroll20