TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 21809   ( 1513rd )
#followers: 0   ( 32130rd )
#1
3ReTweets10Favorites·Details
#2
sho hulahopka?

meso boja
4ReTweets5Favorites·Details
#3
А малце сонце фати и одма ми се раѓа таа желба да прскам краставици со продупено шише на капачето. Трговското се буди.
3ReTweets6Favorites·Details
#4
реков нешто што не го мислев, се вратив да се искупам.

се сеќаваш онаа вечер кога те извлеков од rock kafana rustikana да ти кажам некои работи околу санацијата на забниот каменец на тато...

Е, па, мислам дека тато има ПРЕКРАСНИ ЗАБИ и нема потреба од нешто како санација на...
3ReTweets5Favorites·Details
#5
Џики со штаките да дојде вечер да дигне на Зоки Спијач перформансот.
3ReTweets3Favorites·Details
#6
Нималку скромната колекција на пенкала од познатиот бренд „Pelican“ одигра многу важна улога во моите доцни дваесетти за време студиите на факултетот за Civil Engineering при град Скопје и слободно можам да кажам дека ме дефинираше како иден идеен архитект и непоправлива естета. https://t.co/6ZLRjPOd7s
2ReTweets6Favorites·Details
#7
Тебе многу те влече накај егзотично, нели.
2ReTweets5Favorites·Details
#8
Драг мој пријател изутринава дипломира,
вечерва ќе ја крунисаме во преголемата „Лира“, господинот Meñs кошула за таа пригода избира. Машала.
0ReTweets10Favorites·Details
#9
4 цедени сока - 400 денари. Им го накрши. Иди кај Зоки земи едно кило помаранџи, цеди цел ден, еби си мајката. Вие сте начисто ненормални.
2ReTweets4Favorites·Details
#10
Многу сум отворен. Сега можам чуда со зборот. Искористи ме, драго ти.
2ReTweets3Favorites·Details
#11
2ReTweets2Favorites·Details
#12
sigurno na toj vchera ne mu teknalo „kje letam“ i denes poletal..........
2ReTweets2Favorites·Details
#13
@Elihdorr @GIPHY Чувствена жичара.
2ReTweets1Favorites·Details
#14
Живописно те љубев, мое драго ти, патописни житија од тој сладок свет ми подари.
1ReTweets4Favorites·Details
#15
„ај, ај, не се труќај, речи си го, те гледам од преес сакаш да го речеш, на врв на јазик ти стои, ама се стегаш од мене“.

- „Уф, фала, брат... -------> М а к е д о н ч е т о“... <-------
0ReTweets6Favorites·Details
#16
Ти не знаеш ништо за мене, ниту пак јас за тебе, а пак вунтести јајца драпаме.
1ReTweets3Favorites·Details
#17
Многу смислив. Низ годините заслугите си ги поделија кој како сака меѓусебе, одбивајќи да се судрат со својата креативна инфер., притоа припишувајќи си туѓи својства за свои. Но, нејсе, неСеЛутам, напротив, драго ми е што Ве инспирирам. Мојата сопруга напиша и претстава за тоа.
1ReTweets3Favorites·Details
#18
Чекај малце, му се слоши на еден скопски берлинец тука кај ова биков позади Пеко, седнете вие, ја може и да заглавам овде.
0ReTweets5Favorites·Details
#19
@Super_Pane1 @Elihdorr Родила се мала лепотица.
0ReTweets5Favorites·Details
#20
овде јас ги исцедив сите свои интелектуално-сензибилни сокови до ебаниот личен максимум. иронизирав, цинизирав, љубев, вреѓав, и жолчно потценував, но за воља на вистината - доста и се шегував.
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Штофот на Грофотbadijaldzija9
2Zarko Ristovskidecimalfawn42108
3tsmoon__safari5
4Barbarellamackaso9zivoti4
5Elihdorrelihdorr4
6artmansinaitski3
7puellulahautemess__3
8Муаркоmuarko2
9The Thingi_thething2
10силвија плачkakotoa2