TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

г.Влатко Вердер @vlatko_werder
#reach: 18   ( 29955th )
#followers: 18   ( 28902nd )
#1
Ми пиша прва 💚 https://t.co/aTEUOQy4ew
53ReTweets246Favorites·Details
#2
На свадбата твоја - Група Кисми.

Т о л к у. https://t.co/o9waMefOjd
57ReTweets209Favorites·Details
#3
NEMOJTE DA BIDETE TAZNI AKO DENESKA NA DENOV NA VLJUBENITE NEMATE NIKOJ,
SETETE SE DEKA NEMAVTE NI SIDA NA SVEDSKIOT DEN NA SIDATA!
56ReTweets178Favorites·Details
#4
“Твитерџии се најслободоумни луѓе, имаат разбирање и прифаќаат туѓи ставови и сфаќања”

*Реалност: И ќоро и сакато ме има блокнато за најмало несогласување и малку поофанзивен директен хумор.
51ReTweets190Favorites·Details
#5
Прво нема да има двојазичност, па сега “Абе уште во 2011 имаше двојазичност.”
Прво нема да има промена на име, па сега “Абе ви смета промена на име, не ви смета сиромаштија бла бла бла”
Па дај бе не не’ јебете веќе.
55ReTweets171Favorites·Details
#6
Ебати општеството каде што на 30+ ако не си во брак те сметаат за неуспешен во животот...
45ReTweets179Favorites·Details
#7
Можеш да имаш завршено и 3 факултети 10 мастери и да имаш прочитано 10000 книги, ако не знаеш дека две очи се сиот свет, за мене не вредиш ниту 0.
39ReTweets135Favorites·Details
#8
(ФОТО) Како имаат секс машките што немаат служено војска. https://t.co/vAqTURVMGi
41ReTweets124Favorites·Details
#9
Nabijem ti ga sa sve mudima... https://t.co/OwDJEs2Tj2
41ReTweets122Favorites·Details
#11
Машко со добар парфем и бугарски пасош ја завршил пола работа...
35ReTweets118Favorites·Details
#12
“Грчки монах ја побара Битола назад”

Ццц значи уште што нема да им текне само за да дојдат до курви...
29ReTweets100Favorites·Details
#13
Виган од моето детство vs. Виган од твоето детство https://t.co/0J0G3GhByH
31ReTweets94Favorites·Details
#14
Ја крстиле Емели, по дедо и Санде...
27ReTweets99Favorites·Details
#15
Дечки, абе вашиот “другар” и соборец @forty_tw0 многу јак бе некако, се заканува на новинари да си вршат професионална должност. Мамата му ебавте на твитеров со тоа што ги извеличивте политичките говна ко свињава дебела. Се пуштавме тука да бегаме од политиката, ама џабе. 💩💩💩
30ReTweets86Favorites·Details
#16
Не може да си грдиот во друштво ако немаш другари... https://t.co/27oGnSkQXf
24ReTweets98Favorites·Details
#17
“Седам у кафич и работам на лаптоп”
.
.
.
78 replies later:
.
.
.
Курво една, државата ја продадовте ти и таквите шарени ко тебе!

*Македонски твитер - true story*
20ReTweets110Favorites·Details
#18
Љубовта спрема татковината треба да е поголема од љубовта спрема партијата, но ок вие си знаете...
27ReTweets83Favorites·Details
#19
Не само што Фејсбук го донесовте овде, па и Инстаграм... слика од варен компир и пржено месо става на твитер. П Р Е К Р А С Н О!

*само сајбер булиинг за вас луѓенца 😘
20ReTweets100Favorites·Details
#20
Да вистина е, крадев... и го украдов срцето на една девојка. https://t.co/nxTXu8pMpU
24ReTweets81Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🎲🎰♠️♥️♦️♣️🎰🎲vmro_do_grop56
2Рокселанаhasekih32
3🇦🇱 Ел Команданте Шеваљ Jr. 🇨🇭el_megunogovic27
4џеновезеfiljan_covek26
5pardon my frenchlilika_____25
6dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_124
7.rmfcmk23
8Леголасvajldy21
9Мено Паузаmalaghata19
10Фред Д Редfred_the_red118