TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влатко Васиљ @vlatkovasilj
#reach: 83529   ( 186th )
#followers: 27501   ( 3rd )
#1
Нула толеранција за пијани возачи! Па ако сака нека е папата, а не па директор на МНТ. Оставка и кривична! Брзопотезно.
66ReTweets247Favorites·Details
#2
Ти го мислиш господин човек, ужива во пензионерските денови... https://t.co/X6anxWGz1X
53ReTweets162Favorites·Details
#3
Не бројчаник на триумфалната, туку компас. Компас да се постави..
36ReTweets100Favorites·Details
#4
Копирант во МЕПСО - 24000!

За копирант не треба школо и искуство. Нек иде живот!

Него, за хефталист колку ќе е?! 30 000? Дека сепак потешка работа е, со алат работиш.
28ReTweets108Favorites·Details
#5
Zamislete Kire Lazarov da trebase da zakaze magnetna rezonanca na moj termin za povredata... tamu nekade pred slednoto svetsko kje doznaevme za sto stanuva zbor...
21ReTweets104Favorites·Details
#6
Груевски: Толку често доаѓам во суд што треба да ми дадат канцеларија и плата.

И процент да ти даат. Не го заборавај процентот. Познат твој метод.
22ReTweets98Favorites·Details
#7
Слушате. Чувајте вакви работи да не влезам пијан во автобус и отидам у погрешен правец. https://t.co/9ep85mxXwp
15ReTweets66Favorites·Details
#8
Сентиментален народ сме. На крај ќе ни биде жал за Грујо.
8ReTweets86Favorites·Details
#9
Пратениците наплатиле патни трошоци, а немаат автомобил.

Сиурно има текнало: А да направиме лажен автомобил?!
15ReTweets53Favorites·Details
#10
Najsmesen kraj u svet!!! :))))))) https://t.co/2yAAliQ5zb
14ReTweets52Favorites·Details
#11
Вчера Михајло Маневски на прес вика дека Македонија паднала на 90 место на индексот на корупција, а претходната година била на 66то. А бе зошто никој не му кажа дека споредбените податоци се од 2015 и 2016, за време на владеење на ДПМНЕ?

Дајте бе луѓе бидете сериозна опозиција..
14ReTweets43Favorites·Details
#12
Сеа да сум кафанџија, ги вадам од мени грчката и шопската салата и ги ставам под едно име „пријателска“ со бонус чоканче ракија или узо по избор. Ама не сум.
6ReTweets57Favorites·Details
#13
Собранието на Република Македонија и оваа недела нема да одржи пленарна седница, а не се закажани ниту седници на комисиите.

Од 5 работни дена, Никола Груевски, само в четврток нема да се појави во судот!

Oва е све што треба да знаете за неделава од политика.
9ReTweets36Favorites·Details
#14
Шо треба тука сум!

*не е тука
7ReTweets32Favorites·Details
#15
Vo sobranie.

Koj saka da gi ukineme patnite trosoci?!? https://t.co/OZr0EPKwak
5ReTweets33Favorites·Details
#16
Прво проектираме високи очекувања, па по природа на еуфорија сметаме дека ќе се остварат, а кога малку ќе лизнеме и се вратиме во реалноста, брзо се разочаруваме и одма бараме вина во постапки на играчи, тренер или судии.

Македонски навивачки синдром.
5ReTweets31Favorites·Details
#17
Денес остварив средба со @MaximOvertroll. Во рамките на средбата покрај разговорот за тековните активности, потпишавме и договор со којшто Максо се обврза да го преземе мојот профил во период кога не сум во можност да твитам. И двајцата се надеваме на долгогодишна соработка.
3ReTweets35Favorites·Details
#18
Е сега, ако копира со индиго, тогаш АЛАЛ нека му се парите!!!
5ReTweets27Favorites·Details
#19
Криво ми е, а никој не ми крив. Достоинствено се бореа! Браво дечки!
2ReTweets23Favorites·Details
#20
Груевски: Толку често доаѓам во суд што треба да ми дадат канцеларија и плата. https://t.co/kAH5EnGKaK
2ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Maximum Overtrollmaximovertroll13
2Обичен Александарsendvicsovegeta10
3Zarko Ristovskidecimalfawn42108
4Slobodan Jakoskiflavrsavr8
5Ljubišasulimanovic7
6Филозофотfirerot_6
7⚔ William Wallace ⚔willwallacejr6
8Ана Ресанаanafiljana4
9TheRealstefan_tod4
10Donatello™petrusevski134