TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Waiter @waitermkd
#reach: 98676   ( 104th )
#followers: 6636   ( 335th )
#1
*Во кафана

-Ja od nikoi ne se plasam, samo od Gospo'

*Му ѕвони жената

-Еj Lence, eve, idam odma
45ReTweets139Favorites·Details
#2
Во ресторан:
-Здраво, веган сум, што ќе ми понудите?
-Да го смените ресторанот
..... https://t.co/JeuNXnEz7V
21ReTweets89Favorites·Details
#3
#WinterInOhrid
#VisitOhrid

@Stojan2s фоткиве е П Р Е Д О Б Р И
😊😊😊 https://t.co/7N1ISa8q6v
21ReTweets86Favorites·Details
#4
"Боо ова келнериве, аман... го остави менито и замина и го нема да нарачаме"

Ок, ај сеа разгледај околу себе што се случува и зошто го нема уште келнерот.
-А?

ЗАТВОРИ ГО МЕНИТО И ДАЈ МУ ДО ЗНАЕЊЕ ДЕКА ВЕЌЕ СИ ИЗБРАЛ/А

Отворено мени значи УШТЕ РАЗГЛЕДУВАШ!

#РесторанскиБонТон
19ReTweets79Favorites·Details
#6
Да ги натераш да набројат по 10 МАКЕДОНСКИ пејачи, актери, писатели, режисери, филмови, уметници... врска немаат, ама биле МАКЕДОНЦИ, ЛАВОВИ, се бореле за МАКЕДОНШТИНАТА...

Абе Б Е Г А Ј Т Е Т А М У ! ! !
16ReTweets86Favorites·Details
#7
Од утре до понеделник КеЛнЕрОт конечно иде на одмор 😜😜😜
Со внукот (7) сигурно ќе поминеме преубаво и ќе има со што да се фали во училиште после распустот...
Впрочем ова му беше новогодишна желба, па еве да му ја исполнам! https://t.co/YJsW1HHcvF
13ReTweets83Favorites·Details
#8
Што е мое ќе си дојде....

*Не доаѓа
18ReTweets67Favorites·Details
#9
Сакам куќа во планина... Цела во автентичен, стар, македонски изглед и да разработам свој бизнис, рурален туризам... Па ти доаѓаат фамилии, парови, па им готвиш традиционални јадења, ги шеташ по планина на чист воздух па парички...
Дедо Мраз слушашш шо желба имамм??
13ReTweets73Favorites·Details
#10
Минута молк за сите испуштени и пропаднати можности
А зошто пропаднале?Затоа шо сме слушале други
'Немој'
'Ќе се зафркнеш'
'Виде колку души се зафркнаа така'
'Ти не го можеш тоа'
'Ако не ти успее ќе ти се смеат'

И после,'ништо не ми оди од рака'
Па како да ти оди ко слушаш други
20ReTweets48Favorites·Details
#11
Наслови:

"Еве ги проектите планирани за Општина Охрид за 2018. Народните пари ќе се трошат за...."
- 56 views на веста

"Погледнете какви чорапи носеше поранешниот градоначалник на Охрид"
- 2341 views на веста

И после народов го интересирало каде иделе народните пари..
15ReTweets49Favorites·Details
#12
"Со маки сум се родил/а" ми е најубавата македонска народна песна. Ја имаат препеано повеќе изведувачи, не знам кој е 'оригиналот' ама онаа изведба од Вања Лазарова ми е ВРВ, НАЈ Д БЕСТ
😊😊😊
11ReTweets58Favorites·Details
#13
17ReTweets37Favorites·Details
#15
Трењерки, над нив фармерки, две блузи, јакната, капа, ракавици и на пешачење 😝😝😝
Нека и минус 20 ако сака
11ReTweets52Favorites·Details
#16
Како јас Ве доживувам Вас почитувани твитерџии... И токму поради ова сум немал ниту една (или ептен ретко) расправија со никого, и гледам да ги почитувам различните од мене...
ТВИТЕР = РЕСТОРАН
Јас, келнер, пред сите вас...
😜😜😜
ОкПозз https://t.co/NKiXMvmjdn
12ReTweets49Favorites·Details
#17
Минималната плата стигна 500 евра, просечната 900 евра.
Образованието го средивме.
Здравството се 'прероди'.
Станавме лидери во економија во регионот....

СЕ' СРЕДИВМЕ УШТЕ ДА ЈА ОДВОИМЕ ДРЖАВАТА ОД РЕЛИГИЈАТА!
12ReTweets46Favorites·Details
#19
Атеисти, ај дајте некое научно објаснување за следното:
1.Зошто ниеден до сега не се разболел фрлаќи се по крстот за Водици во ладните води?
2.Зошто ниеден не се разболел и не пренел зараза при Причест, оти нели сите (стари, млади, деца) земаат Причест со исто лажиче?
10ReTweets49Favorites·Details
#20
"КУПУВАЊЕ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ"
НЕ, благодарам.
Можеби сум старомоден, ама додека не го видам производот лично, не го земам.
😊😊😊
7ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus11
2Методија Белевскиmetodija6910
3⚔ William Wallace ⚔willwallacejr9
4Стојко Мојовstojkomojov9
5Ладен главучdolnacrta8
6Minervafeminavenenata7
7Морковчеkbmw4pw1r0pbjd07
8Morgana Pendragon_lady_raven_6
9немам идејаsaranajjakasara5
10тажен рисris_klitoris5