TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

👽Aлиен'ка👽 ex Angel Dust🚬 @zeznataskorpija
#reach: 121927   ( 31st )
#followers: 1751   ( 1860rd )
#1
РЕЦЕПТ ЗА СРЕЌЕН ЖИВОТ:
- не се нервирај,
- не се лути за ситници,
- не паѓај на провокации,
- не се замарај со глупости,
- избегавај дволични луѓе,
- биди секогаш смирен,
- биди секогаш позитивен,
- биди со луѓе кои те почитуваат,
- И ич да не ти чуе што ќе кажат другите!
68ReTweets186Favorites·Details
#2
Никој не може да освои жена, која веќе е вљубена во некој...никој!
63ReTweets157Favorites·Details
#3
И без да те допре, ако ти се стресат рацете...љубов е.
58ReTweets163Favorites·Details
#4
Ако ве напуштат додека сте тажни, едно запомнете не ви требаат ни кога ќе сте среќни.
52ReTweets133Favorites·Details
#5
Збуни го непријателот, подај му рака да стане.
52ReTweets125Favorites·Details
#6
ЗА УСПЕШНА ВРСКА ТРЕБА:
- доверба,
- разбирање,
- внимание,
- компромис,
- љубомора никако,
- почит,
- трпеливост,
- труд,
- подршка,
- взаемно решавање на проблеми,
- и обострана љубов се разбира!
46ReTweets141Favorites·Details
#7
А вие што се тепавте да седите на прва клупа во школо, дали станавте професори?!
44ReTweets144Favorites·Details
#8
Единица мерка за каење:
- кај те најдов, кај се запустив?!
51ReTweets122Favorites·Details
#9
Што е женкар?
Мушкарац што сака сите да ги има, а сиротиот ни со една не може да се справи.
39ReTweets127Favorites·Details
#10
Падни му на насмевката, а не на парите што ги има.
38ReTweets119Favorites·Details
#11
Збуни ме будало, кажи ми дека не можеш без мене.
40ReTweets104Favorites·Details
#12
Не дозволувај гордоста да размислува наместо тебе.
40ReTweets103Favorites·Details
#13
Леле мислам дека се заљубив😍 https://t.co/fahChX70lo
31ReTweets121Favorites·Details
#14
Мирот ти е пола здравје.
41ReTweets88Favorites·Details
#15
Најтешка е борбата која ја водиме самите со себе.
Најбитно е да издржиме до крај.
32ReTweets111Favorites·Details
#16
Многу мразам машко што не може да ја чека девојката, и одма посегнува по курви.
Марш бре стоко една.
30ReTweets113Favorites·Details
#17
Здраво маче многу си згодна.
- море ако ти ја шибнам една одма ќе ти се видам како незгодна.
34ReTweets93Favorites·Details
#18
Животот може многу работи да ти одземе, ако не си доволно храбар да ги задржиш.
36ReTweets82Favorites·Details
#19
Природни убавини😍 https://t.co/8ydsGbVlJe
26ReTweets109Favorites·Details
#20
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
Трпиш
- и толку јако ти пука филмот што кур те заболе за се.
34ReTweets85Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1kenshiro ' s fistdobrilco54
2Д-р Јефто™jefto101ot50
3Snezanasnezana2828988248
4🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat23
5Aleksandararkenstone2817
6Мимикријаmajaspasovska117
7crvenokosata2eyeshadow16
8Aнѓеле Беangelebe13
9Meto Iliev♈imiteiphone12
10САЛЕsale_bt_11