TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СТВАРАЛАЦ @zoranjovanoski3
#reach: 38906   ( 876th )
#followers: 19185   ( 17th )
#1
Дрпаа што дрпаа, злоупотребуваа што злоупотребуваа, малтретираа што малтретираа цели 11 години, и сега по телевизии само слушаш... Хунтата на Заев вака, хунтата на Заев така...

Епа која мачка маст јала, и стап ќе јаде. Нашиот народ уште оддамна ова го има речено. И не бадијала.
5ReTweets13Favorites·Details
#2
А овие и не случајно го одбраа Валандово.
Да беше во Скопје ќе имаше веројатно и гужви...

Вака „богу иза леџа“ и скришум во мало место ќе си играат дај ми го, на ти го...

#СДСМ #ВМРОДПМНЕ #ЗоранЗаев #НиколаГруевски #ЗЗ #Македонија #ХристијанМицкоски #ВМРОДПМНЕКонгрес
4ReTweets5Favorites·Details
#3
Во Немачка има ред!
Да му се мочам во тоа капчето завртено наопаку, да му се мочам... https://t.co/uz1ncvEn5G
3ReTweets5Favorites·Details
#4
хи хи, сега до кај дотераа овие да испаѓа дека дури и Антонио Милошевски и Илија Димовски ТРВДАТ дека ВМРО-ДПМНЕ е заробена партија... :))

Така јас го разбирам денешното нивно писмо...

Абе УРНЕБЕС! :))

#СДСМ #ВМРОДПМНЕ #ЗоранЗаев #НиколаГруевски #ЗЗ #Македонија #Политика
2ReTweets8Favorites·Details
#5
Пријатно е чувството кога ќе тргнеш рано утро на планина. Високо го рангирам ова чувство...

Но малку беше непријатно што ние дури во 07:00 часот изутрината го напуштавме Скопје, а главната група која требаше да ни биде и водич за на Кожуф тргна во 07:00 часот од Гевгелија.
1/18 https://t.co/pFO0WKowq7
1ReTweets11Favorites·Details
#6
Вечерва во Карпош во 22:00 часот се измерени 447 микрограми на метар кубен ПМ-10 честички! 😷

Згора на сè, не приметувам некој посериозен дожд во догледно време. Утре вечер може ќе има нешто ситно...😬

#СкопјеЗагадување #ЗагадувањеВоСкопје #ЧистВоздух #Загадување #ПетреШилегов
2ReTweets4Favorites·Details
#7
Фото бр.8
(мв. Аџибарица - врв Зелен Брег)
Oтвори преку цел екран 🧐

До сега во овој фото албум ги видовме врвовите Зелен Брег (2.171мнв.), Порта (2.097мнв.), Дудица (2.150мнв.) на планината Кожуф кои се погранични врвови со Грција,
1/5 https://t.co/mLdJWu5T6v
1ReTweets5Favorites·Details
#8
Столтемберг тупкајќи го по грб вчера Заев како да сакаше да каже...
Ајде ајде, кадар си ти за уште бајаги одстапки... :))

Но сега ми е во фокусот европсково во ракомет и уживам во оваа наша ракометна бајка.

Налет од СÈ друго!
И...

Добро Утро... 😉
1ReTweets5Favorites·Details
#9
Фото бр. 7
(мв. Аџибарица - врв Зелен Брег)

Последна узвишица пред врвот Зелен Брег (2.171мнв.) највисокиот врв на Кожуф планина.

Воедно можете да го видите и десниот тракт на ски лифтот кој што води безмалку до самиот врв Зелен Брег...
1/3 https://t.co/uMwu9IpRZn
0ReTweets8Favorites·Details
#11
Фото бр. 9
(мв. Аџибарица - врв Зелен Брег)

На планина не одам многу често, туку одам само еднаш месечно а дури по некогаш и еднаш на два месеци.
Но кога одам, одам комплетно организирано и со сите салтанати...
1/12 https://t.co/5PsIrAx3Tu
0ReTweets7Favorites·Details
#12
Најптво Алфа беше Телма, па се претвори во блага верзија на Сител. Потоа, таа нејзина блага верзија на Сител сè повеќе и повеќе ја засилуваше за да СЕГА стане радикалната форма на Сител од пред година дена. За да пак овој (Сител), сега тргна да станува Телма...
1/2
1ReTweets4Favorites·Details
#13
Не е до политичарите, до народот е...
0ReTweets6Favorites·Details
#14
Ајде СРЕЌНА НОВА ГОДИНА народе, и ви посакувам пред сè ЗДРАВЈЕ и СРЕЌА во новата 2018-та година, бидејќи сèто останато има споредно значење во однос на здравјето и среќата...
1/5
0ReTweets6Favorites·Details
#15
Оваа зима не облеков ракавици.
Плативме лани и за оваа...

Ајде мери крисмс 😉
0ReTweets5Favorites·Details
#16
А доколку сакате да прочитате нешто повеќе од мене за (за жал) пропаднатиот СКИ ЦЕНТАР на Кожуф кој е инаку по мене одлично проектантски изведен како сèвкупен проект, тоа ќе можете да го сторите на овој линк...

https://t.co/cpCxUrgJB5
2/3
1ReTweets2Favorites·Details
#17
@siljanstrkot @ViktorStevich А правите индивидуалци си бркаа своја работа, а од друга страна пак им е криво зошто е државата ваква. Па таква е затоа што не си се вмешал за да ја смениш...
2/2
1ReTweets2Favorites·Details
#18
Со нашинците од Австралија веќе си честитавме нова година, за со вас има време, а за со нашинците од Америка тек утре ова време...

ха ха, а Миленко и натаму тврди дека земјата е рамна :))
1ReTweets2Favorites·Details
#19
Првиот дел на статусов потсеќа на АГРЕСИВЕН ТУМУР!
Општествен...
И општеството е организам и има свои органи, а галопирачката инфлација подсеќа на брзо разстечки тумур... https://t.co/6XyFGTwiGJ
1ReTweets2Favorites·Details
#20
И треба ли на Македонија трет мобилен оператор?

Од три се направија два. А двајца полесно се договараат...

Со текот на времето „де факто“ ќе станат еден, иако „де јуре“ ќе фигурираат како два...

#АЕК #ВладаНаРМ #Македонија #ЗоранЗаев #ЗЗ
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Силјан Штркотsiljanstrkot25
2Дареdarkoptimum12
3Виктор Стевичviktorstevich11
4Dzole & Pin kodgmarchin7
5Sosakokaizbloka7
6Нешоnesosk5
7Миталикdimithril5
8Gandalf the Red_redgandalf_4
9Weekend Alcoholi©♐®™tintirimintirii4
10Daniel Anastasoffalgorit0074