TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нароз Волокин @zorbital
#reach: 70332   ( 335th )
#followers: 4315   ( 661st )
#1
Ако нема народ, тапа е. Ако има народ, гужва е. Ако е house, тапа е. Ако е турбофолк, сељачана е (добро, ова е вистина). Ако има влезница, за ова срање не плаќам. Ако нема влезница, тапа е. Ако некој игра, види го пијан. Ако не игра, зошто не игра. Беспарица што прави ете.
51ReTweets191Favorites·Details
#2
Овде живееме. https://t.co/e8FDz2KmCp
19ReTweets24Favorites·Details
#3
Велешката мафијашка еволуција: - Франкфурт - Wordpress
- Donald Trump Fake News - Bitcoin
14ReTweets33Favorites·Details
#4
А овој прво па повикал на помирување. Да, ќе има помирување кога ќе ги вратите парите и ќе си полежите. Бандо криминална непрокопсана, престанете да си играте курот со интелигенцијата!
9ReTweets32Favorites·Details
#5
И тоа се случи. Исфрустриран дијаспорец (мој поранешен пријател) загрижен за „иднината на татковината“ ми се нафура, се искара со мене во вмро стил, си разменивме по малку навреди и го избришав од пријатели. Сепак медиумите ја тлеат пропагандата и си ја разгоруваат по потреба.
6ReTweets35Favorites·Details
#6
Пак имам впечаток дека откако влезе Митревски да брани, се смени играва. #макракомет
6ReTweets35Favorites·Details
#7
Ниеден bitcoin не може да го победи ѕингоcoin!
8ReTweets18Favorites·Details
#8
Тип на старост: седиш дома, се начукуеш и си легнуваш.
4ReTweets21Favorites·Details
#9
Сакам да сум Нова година, да сум сега на пат накај Америка
5ReTweets18Favorites·Details
#10
„Тесно грло“ е термин што се користи во скопски сообраќај и во порно индустрија.
4ReTweets18Favorites·Details
#11
Ако не знае за Опстанак, тури и пепел.
https://t.co/TAPmNX2EkP
3ReTweets20Favorites·Details
#12
Идемо пост-празнично расположение другари! https://t.co/SISCGlOTRU
5ReTweets13Favorites·Details
#13
Уште само пар ракии и пијаниците ќе стивнат. Издржете
3ReTweets15Favorites·Details
#14
Поскапете ги цигарите! Па може ќе се формира нова валута tobacco coin!
5ReTweets9Favorites·Details
#15
А во маало кај нас покрај огнот имаше пуштено на разглас народна музика од локалното 5ФМ радио, луѓе се јавуваат во емисија и урлаат простачки стихови, па се играат ора чочеци, се пие се дере, се фрлаат петарди во огнот и тоа тие го викаат традиција. Не е тоа народ, племе е.
3ReTweets14Favorites·Details
#16
Раул Гонзалез зборува подобар македонски од 90% Западна Македонија!
0ReTweets19Favorites·Details
#17
Mamicki kako e podobro da se porodam prirodno ili carski mwa
1ReTweets14Favorites·Details
#18
намајкавипичката https://t.co/Hykx9g0ooi
1ReTweets14Favorites·Details
#19
@jovanatozija Еве јас на пример секој ден патувам од Велес до Скопје со автобус. Плаќам 140 ден дневно, околу 3000 ден месечно. Годишно 600€! Абе копилиња ненаситни!!!
1ReTweets14Favorites·Details
#20
Мало невнимание и оп 20 години матура!
1ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mangoran_man12
2Baze Lazevskibazelazevski7
3Elizabethandelizabethandov5
4Poison Ivyhedera_genus4
5Tom is Loveegodollaric3
6Ригоберт Сонгnoluckmakedonec3
7ln(a)ellenadsk3
8Таска Балабановаtaskabalabanova3
9Крстеkrsteee3
10Шукар Чавелаjovanatozija2