TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2001-10-01 до 2001-10-07

Ајф во проштална посета кај Трајковски

А1 - 03.10.2001

Македонскиот претседател Борис Трајковски денеска во протоколарна проштална посета ќе ги прими високиот цивилен претставник на НАТО во Македонија, амбасадорот Ханс Јорг Ајф. На средбата ќе се претстави неговиот заменик амбасадорот Клаус Фолерс, соопшти кабинетот на претседателот Трајковски.

Митрева и Ајф - проштална средба

А1
2 поврзани вести »

Шерон Стоун хоспитализирана поради крвавење во мозокот

Вест - 03.10.2001

САН ФРАНЦИСКО (АП) - Шерон Стоун се наоѓа на испитување во болница бидејќи доживеала мал мозочен анеуризам. САН ФРАНЦИСКО (АП) - Шерон Стоун се наоѓа на испитување во болница бидејќи доживеала мал мозочен анеуризам. Оваа 43-годишна актерка во саботата била примена во болница поради крвавење во ...

Шерон Стоун во болница

Дневник
2 поврзани вести »

УО ја одби оставката на тренерот Митевски

Вест - 06.10.2001

ФК СИЛЕКС КРАТОВО. - Управниот одбор на Силекс едногласно реши да не ја прифати оставката на шефот на стручниот штаб Момчило Митевски, кој претходно својата функција ја стави на располагање, јавно не соопштувајќи ги мотивите што го наведоа на ваков изненадувачки потег.

Митевски останува тренер на Силекс

Дневник
2 поврзани вести »

КМФ Скопје организира турнир

Вест - 06.10.2001

Мал фудбал В недела со почеток во 11 часот во салата Расадник, КМФ Скопје го организира првиот тунир во мал фудбал на кој покрај домаќинот ќе учестуваат уште екипите на Грамоси Тегола, Дени Комерц и Тиквеш. Покана за учество доби и минатогодишниот шампион Ветаџока, но тој откажа поради наводно ...

В недела турнир на КМФ Скопје во салата Расадник

Дневник
2 поврзани вести »

Вардар ќе учествува на прошталниот меч на Стојковиќ

Вест - 05.10.2001

Скопскиот прволигаш при крајот на месецов ќе му гостува на Раднички во Ниш Скопскиот фудбалски прволигаш Вардар и официјално го потврди учеството на ревијалниот натпревар со Раднички во Ниш, што на 30 октомври ќе се одигра по повод простување од активното играње на долгогодишниот капитен на ...

Раднички Ниш и официјално го покани Вардар на простувањето на Пикси

Дневник
2 поврзани вести »

Ноќеска повторно спорадични истрели

А1 - 07.10.2001

Поединечни и рафални истрели и ноќеска се регистрирани во кризниот тетовски регион, соопштуваат полициски извори. Според истите извори, истрели имало од Тетовското Теќе, казнено поправниот дом, населбите Блок 82, Мала Речица, Дреновец и Шипад, како и од шарпланинските села Желино и Непроштено.

Ноќеска зачестени истрели

А1
2 поврзани вести »

Податоците што Велјановска ги однела во Канада се достапни на Интернет

Вест - 05.10.2001

РАКОВОДСТВОТО НА РЕК "БИТОЛА" ДЕМАНТИРА ДЕКА ВО КОМБИНАТОТ ИМА ШПИОНСКА АФЕРА Каде е тука аферата, господа, е петпати повторуваниот рефрен во писмото до медиумите испратено од страна на раководството на РЕК "Битола" кои застануваат во одбрана на нивната колешка Велјанова, раководител на ...

Раководителка во РЕК зела неплатен одмор и со тајни податоци заминала за Канада

Вест
2 поврзани вести »

Противникот се "запознаваше" од празна видео-касета

Вест - 05.10.2001

РАКОМЕТ - МЛАДОСТ ВЕЧЕРВА ПАТУВА ЗА КУТИНА НА ДУЕЛ ОД ВТОРОТО КОЛО ОД КУПОТ НА ЕХФ СО МОСЛАВИНА Нашиот претставник во Купот на ЕХФ, Младост, вечер, најдоцна утре рано наутро, тргнува за Кутина, хрватско гратче што го дава противникот на богданчани во второто коло од ова европско натпреварување.

Савевски: Нема однапред предавање

Дневник
2 поврзани вести »

"Кино култура" на Влатко Стефановски пред македонската публика

Вест - 05.10.2001

ВЕЧЕРВА ВО УНИВЕРЗАЛНА Влатко Стефановски, заедно со "Кино култура бенд", вечерва, во 21 часот, во Универзална сала, пред македонската публика ќе го промовира новиот албум "Кино Култура" кој имаше успешна презентација во Сава центарот во Белград во јуни.

Концерт на Влатко Стефановски и "Кино Култура бенд"

Дневник
2 поврзани вести »

По вчерашното исклучување на Југохром без струја останаа и 20-тина села

А1 - 06.10.2001

Поради долгот на Југохром кон Електростопанство на Македонија денеска без струја останаа и 20-тина села од тетовскиот регион. Јавното претпријатие околу 14 часот ја сопре испораката на струја за овој регион откако најголемиот македонски загубар повторно ги вклучи печките обидувајќи се на тој начин ...

Исклучена струјата на најголемиот македонски загубар „Југохром“

А1
2 поврзани вести »