TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2001-10-01 до 2001-10-07

Градоначалникот Пенов за доцнењето ги обвинува Французите

Вест - 03.10.2001

НОВО ПРОБИВАЊЕ НА ПОСЛЕДНИОТ РОК ЗА ПОЧЕТОК НА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Последниот рок 10 - октомври во кој требаше да почне реконструкцијата не е испочитуван, а скопскиот градоначалник Ристо Пенов за тоа ја обвинува исклучиво француската страна која е инвеститор и изведувач н ...

Градот конечно ќе почне да го мери времето

Дневник
2 поврзани вести »

Гази Баба и Чаир поврзани со нов пат

Вест - 02.10.2001

ПОБРЗА И ПОЛЕСНА КОМУНИКАЦИЈА МЕЃУ СКОПСКИТЕ СЕЛА Патот во изградба што треба да ги поврзе општините Гази Баба и Чаир е подготвен за асфалтирање. Тој е долг 8 километри и со неговата изградба, покрај поврзувањето на двете општини, се превидува да се овозможи полесна комуникација со центарот на ...

Без струја делови од Чаир и Гази Баба

Вест
2 поврзани вести »

Детална истрага за случајот „Туполев 154“

А1 - 07.10.2001

Москва се повеќе се сомнева дека причина за експлодирањето и уривањето на патничкиот авион Топољев - 154 во Црното Море е украинска ракета земја-воздух.. „Му ги презентирав на претседателот Владимир Путин сите материјали кои ги добвивме од Украина за воените вежби кои се одвиваа паралелно со ...

Украинска ракета е причината за експлозијата на рускиот патнички авион

А1
2 поврзани вести »

Јарец-ве привлекуваат авантури

Дневник - 02.10.2001

Ќе ве привлекуваат авантурите и со задоволство ќе флертувате, ќе се забавувате, но ништо во вас нема да го разбуди чувството на задоволство. Пазете се од своите ривали, бидејќи некој сака да ви направи сопка, користејќи ја шансата за престиж. Не одговарајте на предизвикот.

Јарец-желба за авантура

Дневник
2 поврзани вести »

13 жртви во експлозија на бомба во Кашмир

Вест - 02.10.2001

ШРИНАГАР, Индија (РОЈТЕРС) -Најмалку 13 лица загинаа и голем број беа повредени во експлозијата на автомобил бомба што била поставена пред Законодавното собрание на Џаму и Кашмир во центарот на Шринагар ... ШРИНАГАР, Индија (РОЈТЕРС) -Најмалку 13 лица загинаа и голем број беа повредени во ...

Исламски терористи го нападнаа Собранието на Кашмир

Дневник
2 поврзани вести »

За да не се ризикува ништо, екипата оди во карантин

Вест - 04.10.2001

РАКОМЕТ - КОМЕТАЛ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ НА ТРИ ДЕНА ДО ПРВИОТ ДУЕЛ СО НАПРЕДАК На ракометарките и на стручниот штаб на Кометал Ѓорче Петров на располагање им стојат уште само три дена подготовки до првиот натпревар од второто претколо од Лигата на шампионките против југословенскиот вицепрвак Напредак од ...

Кометал Ѓорче Петров од утре во карантин

Дневник
2 поврзани вести »

Само ракометарите активни викендов

Дневник - 06.10.2001

СПОРТСКИ ВИКЕНД РАКОМЕТ: Суперлига, мажи, 4 коло (денеска): Струга Илинден - Металург (18,30 ч.), Римако Бучим - Борец (19), Југ Водостопанство Вардар - Тутунски комбинат (18) Суперлига, жени, 5 коло (денеска): Борец - Тутунски комбинат Бренд (16 ч), Вардар - Олимпик (17,30 Расадник), Млаз - Кичево ...

Вардарки и натаму цврсто на второто место

Вест
2 поврзани вести »

ДПА бара амнестија за Хисни Шаќири

Вест - 04.10.2001

МАТИЧНАТА СОБРАНИСКА КОМИСИЈА ПАК РАСПРАВАШЕ ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ОДМЕТНАТИОТ ПРАТЕНИК ВО ОНА Пратениците од ДПА и ПДП бараат помилување, односно да не се расправа за случајот Шаќири, зашто има други поважни теми, за разлика од нивните колеги од ВМРО-ДПМНЕ кои сметаат дека на Шаќири мандатот ...

Седница за одземање на мандатот на Хисни Шакири

А1
2 поврзани вести »

Јаделе и пиеле со фалсификувани пари

Вест - 02.10.2001

Гевгелиската полиција против три лица поднесе кривични пријави за кривично дело : фалсификување пари. В.Н. (23), Н.Д. (24), Ј.Ш.(17) пред судот ќе одговараат затоа што во втората половина на јуни годинава, во продавница и кафе-бар во Гевгелија пуштиле во оптек две фалсификувани банкноти од по 1 000 ...

Пријави за фалсификатори на девизи и документи

Вест
2 поврзани вести »

Рак-дополнителни активности

Дневник - 04.10.2001

Денеска повеќе Ракови ќе бидат насочени кон повеќе дополнителни активности бидејќи сакаат да заработат повеќе. Ваквата ситуација многу ќе ве исцрпува. Раковите што планираат да го променат местото на живеење или, пак, да тргнат на пат ги очекуваат проблеми.

Рак-расположени

Дневник
2 поврзани вести »