TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2002-03-18 до 2002-03-24

Фарма за свињи, за крави, за кокошки, мотел, ресторан, деловни простории... палата на Водно

А1 - 24.03.2002

Во фокусот на неделава што измина два скандала: дворец во градба во елитната населба Водно без платени комуналии на име на Соња Таковска - сестрата на премиерката Снежана Георгиевска и серијалот написи во „Дневник“ насловен - „Краците на октоподот на Снежана и Љупчо Георгиевски“.

Соња Таковска ја стопираше градбата на палатата

Вест

Премиерот ќе поднесе кривична пријава против "Вест"

Утрински

Мистериозната Соња Таковска има матичен број 2005960496501

Дневник

Делчево повторно Царево Село - царот е премиерот Георгиевски

А1

Вест Вест Вест Утрински Дневник А1 Вест Вест

24 поврзани вести »

Загинаа шест Палестинци во најновото насилство

А1 - 23.03.2002

Шест Палестинци, меѓу кои и едно четиригодишно девојче од Рафах, загинаа во судирите на израелската војска и палестинските милитанти во Газа и на Западниот Брег во најновиот бран насилства, соопштија палестински болнички извори.

Зини разговараше со Арафат, преговорите со Израел продолжуваат

Вест

Буш побара од Арафат да ги спречи бомбашите-самоубијци

Утрински

Продолжува мировната мисија на Зини

А1

Чејни и Арафат можеби ќе се сретнат в понеделник во Каиро

Вест

Утрински А1 Вест Утрински Дневник А1 Вест Утрински

20 поврзани вести »

Полицијата немо гледаше како ни го кршат автобусот

Вест - 23.03.2002

Прес конференција на ФК Слога Југомагнат по повод настаните пред и по мечот со Вардар Ракводството на ФК Слога Југомагнат на вчерашнта прес конференција по повод настаните пред и по првенствениот натпревар со Вардар изнесе свое видување пред новинарите.

ФК Вардар се огради од инцидентот

Вест

Муминовиќ: Тоа се хулигани, а не навивачи

Утрински

Улични банди

Дневник

"Зошто не бевме заштитени од полицијата"

Дневник

А1 Вест Утрински Дневник Дневник А1 А1 Вест

19 поврзани вести »

Коштуница го одби барањето на Ѓинѓиќ да се отпушти шефот на тајната служба

Вест - 23.03.2002

БЕЛГРАД, 23 март (АП) - Раздорот во владејачката српска коалиција вчера уште повеќе се продлабочи кога југословенскиот претедател го отфрли барањето на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ да го отпушти шефот на тајната служба како последица на шпионската афера.

Воислав Коштуница ги штити генералите

Утрински

Коцката за иднината на Југославија сe уште се врти

Утрински

Перишиќ сега негира дека предал документи

Утрински

Перишиќ: „Не сум предал, ниту сум примил некакви документи“

А1

Вест Утрински Дневник А1 Вест Утрински Дневник А1

16 поврзани вести »

„Цемернтарница 55“ го истисна „Силекс“ од Плеј - офот

А1 - 24.03.2002

Екипата на „Цементарница 55“ со ремито во Кратово го истисна „Силекс“ од Плеј - офот. Најголем губитник од пласманот на „Цементарница“ на шестото место е тимот на „Работнички К.“. Фудбал Прва лига 22 коло Силекс - Цементарница 1:1 Слога Ј. - Беласица ГЦ. 0:0 Работнички К.

Три екипи ги бркаат двата билети за плеј офот

Вест

Цементарците од конкуренти за титулата до борба за опстанок

Утрински

Автобусот на чаирчани каменуван, Ристовски удри по мрежата на Јовчев

Вест

Еврогол на Чолаковиќ за прво место на плеј-оф табелата

Утрински

Утрински Дневник Дневник А1 Вест Утрински Вест Утрински

14 поврзани вести »

Инвестиции во мир и стабилност на Македонија

А1 - 24.03.2002

Странски инвестиции, како инвестиции во мир и стабилност на Македонија и делумно ослободување од надворешниот долг на земјата. Ова се двете главни економски барања на претседателот Борис Трајковски од неговите активности на меѓународната конференција за финансирање на развојот, која се одржа ...

Апсолутна американска поддршка на Македонија

А1

Џорџ Буш се моли за Македонија

Утрински

Кастро демонстративно замина неколку минути пред да стаса Буш

Дневник

Буш: „Македонија е во моите молитви“

А1

Утрински А1 Утрински А1 А1 Дневник А1 Утрински

13 поврзани вести »

Размена на албански и српски затвореници меѓу Белград и УНМИК

А1 - 22.03.2002

Спогодбата меѓу владата на СР Југославија и УНМИК на Косово за „преместување на осудените лица“, што вчера ја усвои сојузната влада во Белград, се однесува на Албанците кои се наоѓаат во затворите во СРЈ и Србите затворени на Косово.

Интензивни преговори за дислоцирање на затворените косовари

А1

Косово во неочекуван клинч

Утрински

Конфискувана зградата на „Рилиндја“ на Косово

А1

Нови овластувања за полицијата

Утрински

А1 Утрински Утрински Дневник А1 А1

11 поврзани вести »

"Френдли кантри - НАТО кантри"

Дневник - 23.03.2002

Уводник - Христо Ивановски Здраво, јас сум Инге. Јас сум од Норвешка и член сум на силите на НАТО "Килибарна лисица". Многу ја сакам вашата земја. Сакам да има мир. Вака се рекламира НАТО во Македонија веќе подолго време. Веројатно нема ништо лошо во тоа.

Македонската влада не се "пали" за да го подобри рејтингот на НАТО

Дневник

Тенкови нема да ја спасат Македонија од герилски напади

Вест

Чашуле: Во Брисел не ни држеа лекции

Утрински

Чашуле не чул Робертсон да бара да се распуштат "лавовите"

Дневник

Вест Утрински А1 А1 А1 А1

11 поврзани вести »

Ѓорчепетровки веќе со поглед кон полуфиналето

Вест - 23.03.2002

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ, ЧЕТВРТФИНАЛЕ Веќе се проучуваат следните противници. - Лариса Ферзалиева Ѓорчепетровки денеска (СРЦ "Кале", 19.30 часот, судии: Нилсен и Де ла Кор од Данска) и официјално се промовираат во полуфиналистки на Лигата на шампионките.

Панов: Работата уште не е завршена

Утрински

Мечот против Феробус само загревање за полуфиналето

Дневник

Кометал ЃП веќе ги снима следните противници

Дневник

Двете екипи на ѓорчепетровки се избегнаа во полуфиналето

Вест

Утрински Дневник Вест Дневник Дневник

10 поврзани вести »

Законите се добри - корупцијата цвета

Утрински - 22.03.2002

Заврши инспекцијата на експертскиот ГРЕКО-тим на Советот на Европа Препораките од ГРЕКО ќе се достават за три месеци Сашко Димевски "Најголем дел од експертите на групата ГРЕКО се задоволни од нашето законодавство, поточно како го имаме и како планираме да го дообликуваме", е впечатокот на ...

Македонија е меѓу првите транзициски држави што за корупција осомничила министер

Дневник

Опасноста од корупцијата е најголема во владата

А1

Робертсон и Солана во Брисел го притиснале Љубчо да си го смири октоподот

Вест

Бошковски ја укинал Управата за антикорупција во МВР

Утрински

Утрински А1 Утрински А1

9 поврзани вести »