TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2003-11-10 до 2003-11-16

Храната за бебиња е исправна и со сите витамини

Дневник - 14.11.2003

ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА Храната за бебиња "Хумана" што се продава кај нас е исправна и ги содржи сите неопходни витамини, покажале резултатите од анализата што вчера била извршена во лабораториите на Републичкиот завод за здравствена заштита (РЗЗ).

Германска фирма призна грешка во млекото што уби 2 бебиња во Ирзаел

Вест

Во Македонија нема отровна храна за бебиња

Дневник

Во Македонија нема болест Бери Бери

Канал5

Млеко во прав без витамин Б1 отру израелски бебиња

Дневник

Канал5

6 поврзани вести »

Наредните шест месеци клучни за влез во НАТО

Вест - 12.11.2003

БУЧКОВСКИ ПАК ВЕТУВА: Објективно, времето работи за нас и против нас, вели министерот за одбрана Владо Бучковски Министерот за одбрана Владо Бучковски вчера изјави дека наредните шест месеци ќе бидат клучни за приемот на Македонија во НАТО.

Македонија, Албанија и Хрватска во конвој за НАТО

Утрински

Бучковски: „Македонија е подготвена за влез во НАТО“

А1

Џонсон ја поздравува редукцијата на персоналот во МО

Утрински

Средба Владо Бучковски - адмирал Грегори Џонсон командант на силите на НАТО за Јужна Европа .

Канал5

А1

6 поврзани вести »

Нема реприза од Барселона

Дневник - 15.11.2003

РАКОМЕТ - ЕВРОКУПОВИ, МАЖИ Само Југ со шанси за продолжување на настапот во еврокуповите Од четирите македонски машки екипи што викендов играат во европските купови, само скопски Југ е со реални шанси да ги продолжи натпреварите во следното коло.

Вардарци можеа да извлечат и повеќе на Исланд

Вест

Исланѓаните ги казнија многуте промашени зицери

Утрински

Мечот во Скопје веројатно ќе решава за третото место во Б-групата

Дневник

Хаукар - Вардар В. 34-33 (17-16)

Дневник

А1

6 поврзани вести »

Во Битола одбележана 95 годишнината од албанското писмо

А1 - 16.11.2003

„Во Битола сме за да ја искажеме нашата почит кон луѓето кои во 1908 година се собраа во овој објект за усвојување на единственото албанско писмо. Го почитувам фактот што овој настан бил организиран и одржан на многу цивилизиран и демократски начин, поддржан од граѓаните на Битола“, изјави ...

Отстранети графитите на плочите во Битола

А1

Одбележани 95 години од постоењето на албанското писмо

А1

Прославата на азбуката ќе ги зајакне заедничките вредности

Утрински

Вандализам во Битола

А1

Дневник

6 поврзани вести »

Експертите укажуваат дека нема отчет за финасирањета во партиите

А1 - 15.11.2003

Систем на црни куферчиња, двојни сметки, плаќања во кеш, па дури и пари од организиран криминал на нечии партиски конта. На сметка на една партија, според истражување правено во 2001-та имало дури 3 миони евра. Нема отчетност за средствата нема контрола, сива зона, која мора да се стави во законски ...

Приватните пари во политиката ја поттикнуваат корупцијата

Утрински

Партиските пари на веб-страница

Дневник

Големите партии вртат по три милиони евра годишно

Утрински

Партиски пари од црни куфери

Дневник

А1

6 поврзани вести »

Тутунски стана петта екипа есенва која изби на врвот

Вест - 14.11.2003

МАШКА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА ВИНАРСКА ВИЗБА ТИКВЕШ - ПЕЛИСТЕР МБ 18:18 (8:9) КАВАДАРЦИ. - Сала "Јасмин". Гледачи: 2.000. Судии: Ацев и Металари (Скопје). ВВ ТИКВЕШ: Царчев, Паунов, Шандаров 1, Мојсоски 2, Младенов, Плетварски 3, Огњеновиќ 2, Биков, Матошиќ, Максиќ 3, Милосављевиќ 5, Попов, Шалевски, ...

Само теоретски шанси за битолчани

Утрински

Пелистер "киксна" во Кавадарци

Дневник

Горење го "изгоре" Пелистер

Вест

Лекција од модерен ракомет за пелистерци

Утрински

Дневник

6 поврзани вести »

ПДП: Иџет - министер со комунистички менталитет

Вест - 11.11.2003

ПДП го исклучи од партијата Иџет Мемети, веднаш по изборот за министер за правда ПДП за викендот го исклучи од партијата министерот за правда Иџет Мемети. "Со позиционирањето во политичка влада, преку ДУИ, Иџет Мемети ги прекрши статутарните норми на партијата која за една декада го издигна до ...

Беџети тврди дека ДУИ го зема членството на ПДП, а го губи своето

Утрински

ПДП незадоволна од реконструкцијата

Дневник

ПДП незадоволна од реконструкцијата на владата

А1

ПДП НЕЗАДОВОЛНА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ВЛАДАТА

Канал5
5 поврзани вести »

Кама сутра: Силата на Г точката

Вест - 14.11.2003

СЕКСИ ЌОШЕ Девојката нека легне на грб, а колената нека ги свитка и нека ги привлече накај градниот кош. Машкото, пак, нека клекне покрај неа и нека и ги фати и стапалата и рацете. Можете да почнете да водите љубов. Но, доколку типот и ги држи колковите на девојката, тогаш тој ќе има и подобра ...

Кама сутра - Кружна игра

Вест

Кама сутра: Танц во скут

Вест

Кама сутра: Секси торба

Вест

Кама сутра: Љубовно гнездо

Вест
5 поврзани вести »

Кардиохирургијата на Митрев ќе добие дел од парите

Утрински - 13.11.2003

Здравствениот фонд расправаше за проблемот со "Филип Втори" Фондот за здравство делумно ќе ги намири обврските спрема Специјалната болница за кардиохирургија ?Филип Втори" - Скопје. За таа цел, како што се вели во соопштението од седницата на Управниот одбор на Фондот до медиумите, што се одржа ...

"Филип Втори" со инјекција од 400.000 евра

Дневник

Ревидирање на постојниот или нов договор со кардиохирургијата Филип втори, заклучок на Управниот одбор на Фондот за здравство

Канал5

Жан Митрев ќе прекине со операции

Утрински

Жан Митрев чека пари

Дневник
5 поврзани вести »