TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2004-11-08 до 2004-11-14

Јувентус победува и кога игра лошо

Време - 12.11.2004

ФУДБАЛ - ИТАЛИЈА Имавме среќа, рече Фабио Капело, тренерот на актуелниот лидер Јувентус, откако „старата дама“ со една шанса стигна до победа над Фиорентина и ја зголеми предноста на шест бода во однос на шампионот Милан, кој ремизира без голови кај Бреша.

Јуве му избега шест бода на Милан

Утрински

Интер не губи, но и не победува

Дневник

Милан му направи услуга на Јувентус

Вест

Викенд на нерешени мечеви

Време

Утрински Дневник

7 поврзани вести »

Арамија украл часовници вредни 7.000 евра

Време - 12.11.2004

БИТ-ПАЗАР Крадец провалил во канцеларии на приватна фирма и украл 200 рачни часовници и компјутер вредни повеќе од 400.000 денари, во ноќта меѓу вторникот и средата, информира МВР. Кражбата се случила во канцелариите на претпријатието „Манекс“, лоцирани на улицата 164, во непосредна близина на ...

Стружанец украл 1,5 килограм злато

Време

Крадец украл 10.000 евра

Време

Арамија од Србија украл камера од Австриец

Дневник

Арамија украл сеф, во кој имало 10.000 евра

Време

Време Време

7 поврзани вести »

Серина тешко ги победува Русинките

Дневник - 13.11.2004

ТЕНИС - ВТА ШАМПИОНАТ Очекувани победи забележаа фаворитките на вториот ден од ВТА тенискиот шампионат што се игра во Лос Анџелес за награден фонд од 3 милиони долари. Серина Вилијамс победи со 2-0 (7-6,7-5) против втората руска тенисерка во Црвената група, Елена Дементиева.

Девенпорт и Дементиева еден гејм играа 30 минути

Време

Серина се извлече против Мискина

Дневник

Серина не е рамнодушна кон сексапилната Шарапова

Дневник

Научете руски - одете во Лос Анџелес

Време

Дневник Време

7 поврзани вести »

Станојковиќ сака да врати интернационалци

Време - 12.11.2004

ФУДБАЛ - ВАРДАР Вујадин Станојковиќ, тренерот на Вардар, покрај Влатко Грозданоски (Омонија), има желба да врати уште некој македонски фудбалски интернационалец меѓу „црвено-црните“, но засега имињата ги крие во тајност, сакајќи да се концентрира повеќе на преостанатите дуели во првенството.

Психологот на Вардар ќе работи со Вилсон

Дневник

Ако не играм за Омонија, ќе размислам за Вардар

Време

Станојковиќ го враќа Гроздановски

Вест

Најтешко е да играш едноставно

Време

Дневник Време

7 поврзани вести »

Жаклина Глигориевска со инсталација за светот горе и светот долу

Вест - 10.11.2004

ОД ВЕЧЕРВА ВО МУЗЕЈ НА СОВРЕМЕНА УМЕТНОСТ Амбиенталната инсталација насловена "Место" на Жаклина Глигориевска ќе биде изложена вечерва (20 часот) во Музејот на современа уметност. Инсталацијата е составена од четири скалести објекти како пирамиди обликувани на три нивоа.Правени се во форма на круг, ...

Изложба на Жаклина Глигориевска

Време

Жаклина Глигориевска излага инсталација-амбиент

Дневник

Глигоров: Референдумот заврши добро

Време

Киро Глигоров нагло оздраве

Дневник

А1 Дневник

7 поврзани вести »

Членовите на СДСМ ќе куртулат од чистката во „Железници“

Време - 13.11.2004

РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА СО СЕЛЕКТИВЕН ПРИСТАП Мирче Котевски Околу 500 вработени во „Македонски железници“ нема да бидат отпуштени со големиот рез што се најавува пред трансформацијата на ова јавно претпријатие, затоа што биле членови на владејачкиот СДСМ, дознава „Време“ од извори во претпријатието.

Бугарија нема да и го прости долгот на МЖ

А1

Државата ќе го плаќа долгот на „Македонски железници“

Време

Државата ќе го плаќа долгот на "Македонски железници"

Утрински

Долгот на МЖ ќе го враќа државата

А1

Дневник А1

7 поврзани вести »

Холандски политичар в затвор оти лажел дека му се закануваат исламисти

Вест - 13.11.2004

АМСТЕРДАМ (Ројтерс) - Холандската полиција уапсила член на антиимиграционата партија, што ја формирал покојниот популист Пим Фортаун, под сомневање дека пратил закнувачко писмо до својата партија кое требало да изгледа дека потекнува од некаква исламистичка група.

Исламист со граната по холандските полицајци

Време

Специјалци водеа улична биткасо исламистички милитанти во Хаг

Дневник

Каде исчезна холандската толеранција?

Вест

Бомба во муслиманско школо и две џамии во Холандија

Вест

Време Дневник

7 поврзани вести »

Вукас - замена за Њоку

Време - 11.11.2004

КОШАРКА - ФЕРШПЕД РАБОТНИЧКИ Србинот Саша Вукас (28 г., 205 см) е најновото, четврто, засилување за македонскиот кошаркарски шампион Фершпед Работнички, кој со негова помош ќе се обиде да стигне до првата победа во лигата ФИБА-Европа.

Фенербахче го растури Работнички

Време

Фершпед Работнички бледа сенка покрај блескавиот "Фенер"

Дневник

Фершпед Р. го доживеа и третиот пораз во Евролигата

А1

ФИБА Евролига: Работнички на тешко гостување во Истанбул

А1

Време Вест

7 поврзани вести »

Магдинчев во денешното финале

Вест - 13.11.2004

ТЕНИС - ИТФ турнир во Израел Нашиот тенисер Лазар Магдинчев се пласираше во финалето на тенискиот сателит-турнир во Израел, откако во полуфиналниот натпревар го совлада вториот носител, Израелецот Амир Хадад со 6;2, 5;7 и 6:4.

Магдинчев меѓу најдобрите четворица

Вест

Магдинчев во полуфиналето

Време

Магдинчев во полуфиналето

Утрински

Магдинчев во четврт-финалето

Време

Време

6 поврзани вести »

Трите најголеми банки остануваат во игра за приватниот пензиски фонд

А1 - 10.11.2004

Трите најголеми домашни банки остануваат во игра за приватниот пензиски фонд. Ќе отпадне една. Која, ќе се знае на први декември. Комисијата што ги избира банките, денеска објави дека сите три ја преживеале првата фаза. За да управуваат со првиот приватен фонд во Македонија, се пријавија ...

Денеска ќе се знае кои фирми ќе влезат во првиот круг

Време

Грчки, словенечки и домашни банки во трка за пензиските фондови

Дневник

ТРИ МЕШОВИТИ КОМПАНИИ КОНУРИРАА ЗА ДВА ПРИВАТНИ ПЕНЗИСКИ ФОНДА

Вечер

Трите најголеми банки во трка за приватниот пензиски фонд

А1

Канал5

6 поврзани вести »