TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2005-04-18 до 2005-04-24

"Голф" прегази дете

Вечер - 23.04.2005

Дванаесетгодишниот Ерхан Долипов од Велес во четвртокот попладне го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи во Гостиварско, на патот Долна Бањица - Сушица. Во него удрил "голф" со охридски таблички, управуван од К.Н.(41).

За "Танго плус/ Кармен" влезот слободен

Вечер

Еко - катче за најмладите од "Срничка"

Вечер

"Гринџоли" во Македонија

Вечер

Думата "под капата" на Путин

Вечер

Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер

55 поврзани вести »

Инаугуриран новиот папа Бенедикт XVI

А1 - 24.04.2005

Новиот поглавар на Римокатоличката црква папата Бенедикт XVI денеска беше инаугуриран на свечена миса на Плоштадот Свети Марко во Ватикан, при што му беа предадени наметка и прстен со ликот на Свети Петар. На наметката се извезени црвени крстови што ја симболизираат Исусовата крв, додека на ...

Бенедикт 16-ти првпат пред новинарите

А1

Рацингер заслужен за победата на Буш?

Дневник

Бесплатно пиво во чест на папата Бенедикт XVI

Дневник

„Чикаго Трибјун“: Новиот папа го помогна реизборот на Буш

А1

Дневник Дневник Време Вест Утрински Утрински Утрински Утрински

47 поврзани вести »

Пелистер и Кометал Ѓ.П. се освојувачи на трофеите во националните купови

А1 - 24.04.2005

Ако за финалистките во шампионската лига ова беше 12 потврда на неприкосновеноста, за Пелистер ова е прв успех по 5 сезони пауза. 5 куп-трофеј лидерот во првенството Пелистер го освои победувајки го во финалната пресметка Металург со 28:25 .

Реваншот против Слагелсе во петок

Вест

Кометал и Еуростандард ЃП во утрешното финале

Време

Кометал Ѓ.П. и Еуростандард Ѓ.П. по титулата во Купот

Утрински

Финале Кометал ЃП-Еуростандард

Дневник

Вечер А1 Вест Дневник Вечер А1 Време Вест

40 поврзани вести »

Автомобилските трки на Водно сепак ќе се одржат

Време - 23.04.2005

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТОВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИЛ Градоначалникот Трифун Костовски решил да ја повлече одлуката со која завчера забранил викендов да се одржат традиционалните ридско-брзински автомобилски трки на Водно. Тој дозволил тие во парк-шумата да се одржат уште оваа година.

Костовски, сепак, дозволи викендов на Водно да се одржат автотрки

Утрински

Утрешната трка последна на Водно

Дневник

Немам време за да формирам партија

Вечер

Водно без трки, но и без сообраќај

Дневник

Дневник Канал5 Време Утрински Утрински Дневник Вечер Вечер

37 поврзани вести »

Различни верзии за акцијата кај Раштански лозја

А1 - 23.04.2005

Што навистина се случи утрото на 2 март 2002 година на земјениот пат кај Раштански лозја? Почна со информацијата на МВР, предводена од тогашниот министер Љубе Бошковски, дека единица на Лавовите во 4 часот утрината пресретнале терористичка група кај Раштански лозја.

Вистината за Раштански останува енигма

А1

ВМРО-ДПМНЕ: Некој ќе треба да одговара за едногодишниот притвор

Вест

Прчевски да си бара нова работа

Време

Судот им пресуди на политичките притисоци

Време

Вест Време Време Утрински Утрински Утрински Дневник Дневник

27 поврзани вести »

Шуто Оризари и Студеничани избираат градоначалници

Утрински - 23.04.2005

Прегласување В недела во две општини - Шуто Оризари и Студеничани - се повторуваат локалните избори за градоначалници. Вкупно 2.372 избирачи евидентирани во Избирачкиот список, 2.194 во Шуто Оризари и 178 во Студеничани, можат да излезат и да ги изберат последните двајца од веќе избраните 83 ...

Гласачкото ливче без измени

Вест

Амди е уапсен

Вест

Тргнал кон Свети Николе, стигнал во „Идризово“

Време

Амди Бајрам уапсен кај Куманово и спроведен во "Идризово"

Утрински

Дневник Вечер А1 Време Утрински Дневник Канал5 Канал5

23 поврзани вести »

На штандот на МПМ средба на читателите со Гоце Смилевски

Утрински - 23.04.2005

Саем на книгата На штандот на МПМ читателите вчера можеа да се сретнат со Гоце Смилевски, автор на романот ?Разговор со Спинозааи, кој беше објавен во рамките на едицијата ?Бисери на светската книжевностти. МПМ годинава за првпат учествува на саемот на книгата и за посетителите на саемот предвиде и ...

Групно по книги

Вечер

Речиси без директни учесници од странство

Време

Момо Капор и Николај Стојанов гости на саемот

Утрински

Најмладите читатели го преплавија саемот

Дневник

Време Утрински Дневник Дневник Време Вест Утрински Дневник

23 поврзани вести »

Митрева не толерира непрофесионално работење

Време - 23.04.2005

МНР И ОДГОВАРА НА ВМРО-ДПМНЕ Нема ниту еден случај на несоодветно работење на дипломатскиот кадар што не е испитан или пак за такви случаи да се стопираат постапките, одговараат од Министерството за надворешни работи на обвинувањата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Најгледан домашен филм на сите времиња

Време

Митрева доби доверба, опозицијата со нови напади

Време

Илинка преживеа

Вест

За интерпелацијата на Митрева немаше кој да гласа

Утрински

Утрински Дневник Дневник А1 Време Вест Вест Утрински

18 поврзани вести »

Работнички Фершпед еден чекор до одбојкарската титулата

А1 - 24.04.2005

Работнички Фершпед поведе со 2:1 против Струмица во финалната серија за титулата во одбојкарскиот шампионат. Славеше со 3:2 на гостувањето во Струмица во драматичниот трет натпревар од серијата. Решавачкиот 5 - ти сет Работнички го доби со 16:14.

Струмица го победи бранителот на титулата Работнички Фершпед

А1

Работнички Ф. малку се помачи за првата победа

Време

Работнички потешко од очекувањата дојде до почетно водство

Вест

"Железничарите" го направија првиот чекор кон 11. титула

Утрински

Дневник А1 Време Дневник Време Вест Утрински Дневник

17 поврзани вести »

Фершпед против МЗТ во борба за титулата

А1 - 22.04.2005

Кај кошаркарите завршницата на купот е закажана за следната недела. Жрепката сакаше уште пред борбата за титулата да се сретната единствените екипи меѓу кои барем уште малку има сериозен ривалитет Фершпед Работнички и МЗТ Скопје.

МЗТ како подмачкан

Време

Дерби од три четвртини

Вест

МЗТ Скопје го растури Вардар О. - 82:68

Утрински

МЗТ си го избра противникот

Дневник

Време Време Дневник Дневник Вечер Време Дневник Време

17 поврзани вести »