TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2007-10-01 до 2007-10-07

Утре почнува со работа анкетната комисија за инцидентите во собранието

Канал5 - 07.10.2007

Стојан Андов за утре наутро свика состанок со членовите на анкетната комисија - почнуваат да течат седумте дена по кои комисијата треба да излезе со заклучоци за инцидентите. Стојан Андов за утре наутро свика состанок со членовите на анкетната комисија - почнуваат да течат седумте дена по кои ...

Од анкетната комисија се чека јасен заклучок за собраниската тепачка

Дневник

ЕУ бара одговорност за тепачките

Вечер

Потврден составот на анкетната комисија

А1

Пратениците очекуваат Комисијата да ја каже вистината за инцидентот

Утрински

Макфакс Макфакс Време Утрински Дневник Вечер А1 Дневник

25 поврзани вести »

Бели ноќи: Културен кич!

Капитал - 04.10.2007

Бели ноќи: Културен кич! Манифестацијата “Бели ноќи" треба да ги слави вистинските културни вредности. Да донесе квалитетни презентери на разни културни формации и да порача Да биде квалитетен КУЛТУРЕН настан. Замислата е одлична. Реализацијата и исходот катастрофален.

Богати, а несреќни

Капитал

РОДИТЕЛИТЕ ГИ ОБВИНУВААТ ЈЕХОВИНИТЕ СВЕДОЦИ

Капитал

Полугодие

Капитал

ОАЗА БЕЗ ВОДА

Капитал

Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал

22 поврзани вести »

Раиконен победник во Кина, Хамилтон испадна

А1 - 07.10.2007

Кими Раиконен од екипата на Ферари победи на патеката во Шангај, Кина, пред Алонсо од Мекларен и клупскиот колега Маса и остави шампионот за оваа сезона да се решава во последната трка во Бразил. Водечкиот во шампионатот, Британецот Луис Хамилтон, ја испушти шансата шампионската титула да ја ...

Пол позиција за Хамилтон во Кина

А1

Хамилтон се наоѓа пред историски успех, но и пред казна

Време

Хамилтон куртули од казна за Фуџи

Утрински

Хамилтон пред првата меч-топка

Дневник

Вечер Вечер А1 Утрински Вечер А1 Утрински Дневник

21 поврзани вести »

Фатмир Сејдиу апелира населението во Косово да остане мирно

Канал5 - 07.10.2007

Претседателот на Косово Фатмир Сејдиу синоќа апелираше до населението да не прибегнува кон насилство поради бавноста во барањето на дипломатското решение за иднината на покраината. Приштина, 7 октомври (МИА) - Претседателот на Косово Фатмир Сејдиу синоќа апелираше до населението да не прибегнува ...

Волфганг Ишингер: Можно е одржување завршна преговарачка конференција за Косово

Канал5

Ишингер:Можен Дејтон за Косово

Макфакс

Сејдиу:Независноста на Косово е завршена работа

Макфакс

Ишнгер задоволен од средбата меѓу српските и косовските претставниците во Њујорк

Канал5

Макфакс Дневник Макфакс Макфакс Време Макфакс Макфакс Макфакс

21 поврзани вести »

На повидок увоз на струја во четири очи

Дневник - 06.10.2007

Во МЕПСО не го коментираат законското решение, но велат дека и понатаму увозот ќе се врши преку транспарентна постапка Во бизнисот со увозот на струја се вртат многу пари и ако се дозволат спогодби во четири очи, ќе има многу голем криминал.

ЕЛЕМ не кажува кој го ремонтираше РЕК "Битола"

Вест

Првиот блок повторно во погон

Вечер

РЕК „Битола“ во дефект

Време

Тендер за увоз на струја

Вечер

Време Време Дневник Вечер А1 Време Вечер А1

18 поврзани вести »

Сенкап ја тужи државата

Канал5 - 06.10.2007

СЕНКАП ја тужи Владата. Американско грчката компанија второрангирана на тендерот за продажба на ТЕЦ Неготино ја достави тужбата до Основен суд Скопје два, тврдат за канал 5 адвокатите на Поленак. Но, не откриваат детали. СЕНКАП ја тужи Владата.

Документите на Хач стигнаа во архива

Вечер

Контрадикторни ставови во Владата за ТЕЦ „Неготино“

А1

И понатаму молк за „Хач“ и за неговите партнери

Време

Случај „Хач“ најматно во септември

Макфакс

Макфакс Време Вест Утрински Дневник Вечер А1 Канал5

17 поврзани вести »

Корејските водачи потпишаа декларација за мир

Време - 05.10.2007

ЈУЖНА КОРЕЈА Претседателите на Северна и Јужна Кореја, Ким Јонг Втори и Ро Мо-хјун, потпишале заеднички договор со кој се обврзуваат на постојан мир, со што се заменува договорот за прекин на огнот потпишан на крајот на Корејската војна, јави телевизијата „Си-ен-ен“.

Ким негира дека е болен

Вест

Двете Кореи потпишаа декларација за траен мир

Утрински

Двете Кореи конечно ќе склучат мир

Дневник

Ќе има мир на Корејскиот Полуостров

Вечер

А1 Утрински Канал5 Вечер Макфакс А1 Време Вест

17 поврзани вести »

Македонскиот амбасадор во Швајцарија регира на кривичната пријава на МВР

Канал5 - 07.10.2007

Амбасадорот на Македонија во Швајцарија Махмуд Ибраими со допис до медиумите, реагира на кривичната пријава на МВР за злоупотреба на службената положба и овластувања. Амбасадорот на Македонија во Швајцарија Махмуд Ибраими со допис до медиумите, реагира на кривичната пријава на МВР за злоупотреба на ...

Листата за амбасадорите е испратена до Црвенковски

Време

Владата ја достави амбасадорската листа до Црвенковски

Вест

Ибрахими си ги трошел парите од пасоши

Вест

Кривична пријава за амбасадорот во Швајцарија

Утрински

Утрински Дневник Дневник Вечер Вечер Вечер А1 А1

17 поврзани вести »

Обложувалниците не плаќале данок на добивка

Вечер - 05.10.2007

Спортските обложувалници досега на државата не и плаќале данок на добивка, бидејќи во согласност со претходните одредби од Законот за игри на среќа биле регистрирани како спортски друштва, односно невладини организации. Од овие причини биле обврзани разликата од остварените приходи и расходи да ја ...

Не стивнува интересот за обложување

Време

Поради обложувалниците, „Утрински“ ќе добие тужба

Утрински

Демант на шпекулациите за обложувалниците

Утрински

УЈП затвори 136 обложувалници

Утрински

Утрински Вест Време Утрински Дневник А1 Вест Канал5

14 поврзани вести »

Пандев шоу

Вест - 05.10.2007

НАШИОТ НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР БЛЕСНА СО ДВА ГОЛА ПРОТИВ РЕАЛ МАДРИД Горан Пандев повторно ги окупираше насловните страници на римските весници. "Пандев шоу", истакна "Ил Месаџеро", потенцирајќи ја величествената партија на нашиот најдобар фудбалер на мечот од Лигата на шампионите против најтрофејниот ...

Албанската редакција на МТВ го игнорираше Пандев!?

Време

Пандев е кралот

Време

Пандев го фрли Реал на колена

Утрински

Пандев галактико

Дневник

Вечер А1 А1 А1 Вест Време Утрински Дневник

14 поврзани вести »