TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2008-10-06 до 2008-10-12

Eксплозија во Чаир, oштетени три возила

А1 - 09.10.2008

Експлозија, во која се оштетени три патнички возила, одекна ноќеска 50 минути по полноќ во општината Чаир во Скопје, соопшти денеска министерството за внатрешни работи. Според истиот извор во експлозијата, која се случила во дворот од куќите на 45-годишниот Х.Р. и 48-годишниот Ѓ.Р. нема повредени.

Експлозии во Чаир

Форум

Во Чаир ноќеска експлодираа 2 бомби

Канал5

Фрлени бомби пред куќа во Чаир

Нетпрес

Експлозија во Скопје

Макфакс
5 поврзани вести »

Диктат МИ6

Вечер - 12.10.2008

По убиството на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ поголемиот дел од владата на Србија беше парализиран, но некои знаеја точно што треба да прават. Беба Поповиќ беше меѓу "најтрезните" Под притисок на оперативците на британската МИ6 и Ентони Монктон, српските власти на 12 март 2003 вечерта прогласија вонредна состојба, вели за српскиот весник Курир извор близок до разузнавачките служби.

Реанимација

Вечер

Без брзање

Вечер

Атентат

Вечер

Пакување на доказите

Вечер
5 поврзани вести »

Најдобар скопски ресторан за 2008 година

Утрински - 10.10.2008

Најдобар скопски ресторан за 2008 година Едно од најатрактивните места во центарот на Скопје, коктел-бар ресторанот „Бодегита дел Медио“ пред два дена се закити со плакета-признанието од Градот, за најдобар ресторан во 2008 година.

Кубанскиот ресторан е најдобар угостителски објект

Утрински

Кубанскиот најдобар меѓу рестораните

Дневник

Кубанскиот ресторан прогласен за најдобар

Н.Македонија

Кубанскиот ресторан прогласен за најдобар

Вечер
5 поврзани вести »

Исклучените плаќачи во Неготино добиваат вода преку црева

Дневник - 11.10.2008

Исклучените плаќачи во Неготино добиваат вода преку црева Со растегнати црева преку балконите на четирите згради на Тимјанички Пат во Неготино од завчера вода добиваат станарите што редовно ги плаќаат сметките.

Вода и ракија

Утрински

Црева низ прозорци за оние што плаќаат вода во Неготино

Утрински

Неготински домаќинства седум години не плаќале сметки за вода

Утрински

Четиристанбенизгради исклучени од неготинскиот водовод

Дневник
5 поврзани вести »

Енгро Туш влезе и во Прилеп

Вечер - 12.10.2008

Словенечки Енгро Туш во Прилеп постави камен-темелник на голем хипермаркет од 1.200 квадратни метри. Ова е трета инвестиција на Енгро Туш во Македонија, по изградбата на супермаркетите во Штип и Куманово. Инвестицијата од над 2,5 милиони евра ќе обезбеди вработување за четириесетина лица.

СЛОВЕНЕЧКИ ЕНГРО ТУШ ЌЕ ГРАДИ ДВА ХИПЕРМАРКЕТА ВО ПРИЛЕП

Сител

Словенечки „Енгро Туш“ ќе гради два хипермаркета

Утрински

„Енгро Туш“ ќе гради хипермаркет во Прилеп

Н.Македонија

Словенечки Енгро туш ќе гради два хипермаркета во Прил

Форум

Кирилица Канал5

7 поврзани вести »

Осомничен поддржувач на Ал каеда уапсен во БиХ

SETimes - 09.10.2008

САРАЕВО, Босна и Херцеговина (БиХ) -- Властите го уапсија Сириецот Имад ал Хусини, ака Абу Хамза, во понеделникот (6-ти октомври) и го однесоа во имиграционен центар, објави Министерството за безбедност во вторникот.

Уапсен водачот на муџахедините во БиХ, Абу Хамза

Утрински

Уапсен бивш водач на муџахедините во Босна

Н.Македонија

Во Сараево уапсен водачот на муџахедините во БИХ Абу Хамза

Алсат-М

Уапсен водачот на муџахедините во БиХ

Дневник

Сител Вечер

7 поврзани вести »

Пилотот преживеа, загинаа 18 лица

Време - 09.10.2008

Најмалку 18 луѓе загинаа во авионска несреќа на приватен авион во Непал, кој се урна при слетување на аеродромот „Лукла“, соопшти претставник на компанијата „Јети ерлајнс“. Пилотот кој ја преживеал несреќата е префрлен во болница во Катманду.

Во авионска несреќа во Непал загинаа 12 Германци

Утрински

Најмалку 18 загинати во авионска несреќа во Непал

А1

НЕПАЛ - ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ЗАГИНАА 18 ЛУЃЕ

Телма

Во авионска несреќа во Непал 18 мртви

Форум

Канал5 Вечер

7 поврзани вести »

Сараево: Уапсени три лица осомничени за поставување бомба во трговски центар во Витез

Р.С.Европа - 11.10.2008

Босанската полиција денеска соопшти дека уапси три лица, осомничени дека поставиле експлозивна направа во трговски центар во градот Витез, во централниот дел на Босна. Воо четвртокот при експлозија на бомба загина едно лице, а уште три беа ранети. Причината за бомбашкиот напад се уште не е позната.

ЕДЕН ЗАГИНАТ, ДЕСЕТИНА ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО ВИТЕЗ

Телма

Експлозија во супермаркет во Босна

Н.Македонија

Експлозија во трговски центар во Босна

А1

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО БОСАНСКИОТ ГРАД ВИТЕЗ

Сител

Вечер Нетпрес

7 поврзани вести »