TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-04-19 до 2010-04-25

Октоподот со инвалидските пензии и во Битола?

А1 - 23.04.2010

Октоподот со инвалидските пензии, своите пипки ги пуштал и во Битола. Ова го тврди семејството Димовски, со сопствените искуства кај државната комисија во Тафталиџе и сега веќе добро познатата соба ...

КорупциЈата опасно метастазира

Утрински

Македонија - Ќе се ревидираат инвалидските пензии

Време

Ќе се ревидираат решенијата на комисиите

Утрински

„Метастаза“ ќе ја шири истрагата

Утрински

Н.Македонија Алфа Дневник А1 Бизнис24 Време Р.С.Европа Р.С.Европа

78 поврзани вести »

Македонија - Моратинос бил реалист

Време - 23.04.2010

Потпретседателот на Европскиот парламент Анхел Мигуел Мартинес за радио „Дојче веле“ изјави дека најавата дека Македонија до крајот на јуни ќе добие датум за почеток на преговори со ЕУ е реална и се ...

Мартинез го дели оптимизмот на Моратинос

Утрински

Мартинез е повеќе од оптимист

Н.Македонија

Ми се брза да ја видам Македонија во ЕУ

МРТ

Мартинез: Ми се брза да ја видам Македонија во ЕУ

А1

Deutsche Welle Р.С.Европа Шпиц Форум МРТ Кирилица Сител Вечер

49 поврзани вести »

Оптимизам за една употреба

Утрински - 23.04.2010

Малку и' требаше на јавноста во Македонија да падне во нова еуфорија околу јунскиот самит на Европската унија на кој, ако буквално се читаат зборовите на шпанскиот шеф на дипломатијата, Анхел Мигуел ...

Поента - Ефектот на изненадување

Време

Македонија - Оптимизмот подгреан од владини кругови

Време

Милошоски бара дискреција

Утрински

Интер сака да го задржи Мурињо

Алфа

Спорт Денес Дневник 24Фудбал Време Р.С.Европа Утрински Спорт Денес Шпиц

49 поврзани вести »