TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Нема волја за притисок за името

Deutsche Welle - 08.10.2010

Брисел го смета Ахмети за клучен фактор во македонските работи и како таков беше примен кај еврокомесарот Филе, претставници на НАТО и низа европратеници, велат познавачите на македонските ...

Македонија - На два стола само до самитот на НАТО

Време

ДУИ: НАТО бара името да се реши до ноември

Алсат-М

Ахмети: ДУИ е против членство во НАТО под ФИРОМ

А1

Македонија - Евроинтеграциите влегоа во застој

Време

Алсат-М Алфа Канал5 МРТ Канал5 Сител Курир Deutsche Welle

33 поврзани вести »

Македонија - Ќе се затвораат болници и домови

Време - 09.10.2010

Некои од здравствените домови што се неоправдан финансиски товар за здравствената каса може да бидат затворени, а неискористените капацитети на болниците ќе се даваат под концесија на приватни фирми, ...

Македонија - Директорите молчат и чекаат „лисици“

Време

Ќе се затвораат здравствени домови и болници

Утрински

Лов на директори

Утрински

Болниците под концесија или под клуч

Дневник

Н.Македонија А1 Време Утрински Дневник Н.Македонија Идивиди Кајгана

28 поврзани вести »