TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Македонија - Попишувачите да бидат по етнички клуч

Време - 09.10.2010

Државната пописна комисија и Државниот завод за статистика мора да имаат претставници од сите помали етнички заедници, посочија на вчерашната собраниска расправа по предлог-законот за попис од ...

„Онадуење“ на процентот на Албанците

Дневник

Спорно и попишувањето со молив

Дневник

Пописот продолжува да крева тензии

А1

Пописот да не се политизира

Deutsche Welle

Време Р.С.Европа Телма Н.Македонија Форум Алсат-М Сител Вечер

20 поврзани вести »

Бен Арфа одби да го прими Де Јонг

Спортско инфо - 09.10.2010

И покрај желбата на фудбалерот на Манчестер Сити, Најџел Де Јонг да го посети во болница Хатем Бен Арфа, на кого минатиот викенд му скрши две потколенични коски, сепак младиот Французин им порача на ...

Бен Арфа не го прими „џелатот“ Де Јонг во болница

Утрински

Бен Арфа ја одби посетата на Де Јонг

Дневник

Бен Арфа не сака да го види Де Јонг

Спортски

Бен Арфа не сака да го види Де Јонг

Таратур

Утрински Спортско инфо Сител Inpress 24Фудбал Дневник Идивиди Спорт Денес

29 поврзани вести »

Роналдињо: Кака е секогаш добредојден во Милан

Спортнет - 09.10.2010

Бразилецот Роналдињо би бил среќен неговиот сонародник Кака да се врати во Милан. Роналдињо е кандидат за заминување во случај неговиот сонародник Кака, да посака да се врати на местото каде ги допре ...

И Челзи го посакува Рикардо Кака

24Фудбал

Спорт - Милан го враќа Кака

Време

Таткото на Кака во клубските простории на Милан

Спортнет

Роналдињо: Останувам во Милан

24Фудбал

Спорт Денес Спорт Денес 24Фудбал 24Фудбал Спортнет Спортско инфо Утрински Спорт Денес

29 поврзани вести »

Откриен споменик на Џон Ленон во Ливерпул

А1 - 10.10.2010

Синот и првата сопруга на легендарниот Џон Ленон, Џулијан и Синтија, вчера открија споменик во неговиот роден град Ливерпул, одбележувајќи 70 години од неговото раѓање.

Откриен споменик на Џон Ленон во Ливерпул

Алфа

Откриен споменик на Џон Ленон во Ливерпул

Сител

Откриен споменикот на Џон Ленон

Кирилица

Откриен споменик на Џон Ленон

Курир

24Фудбал Оn.net Вест БидиIn MMM.com.mk Н.Македонија Алфа eReporter

29 поврзани вести »