TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Хроника - Четворица загинаа во две сообраќајки

Време - 08.10.2010

Во директен судир меѓу автобус на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ и автомобил „југо“ кој се случил завчера утрото, кај скопското село Ражаничино, животот го загубија две лица, додека, пак, ...

Црна хроника - Двајца загинати во превртена кола

Вест

Црна хроника - Загинаа двајца, еден тешко повреден

Вест

Автомобил излета кај Велес

Утрински

Крвав ден на македонските патишта

Утрински

Дневник Н.Македонија Шпиц А1 Телма Алфа Форум Идивиди

28 поврзани вести »

Бизнис - Форбс: Мишел Обама најмоќна жена

Вест - 09.10.2010

ВАШИНГТОН, 9 октомври (АП) - Списанието "Форбс" ја прогласи Мишел Обама за најмоќна жена на светот. При објавувањето на годишната ранг-листа на 100-те најмоќни жени, "Форбс" објави дека сопругата на ...

Свет - Мишел Обама е најмоќна жена во светот

Време

Мишел Обама ја лизна Ангела Меркел од тронот

Утрински

Мишел Обама е највлијателната жена на планетава

Н.Македонија

Мишел Обама е највлијателната жена на планетава

А1

BBC Deutsche Welle Оn.net Р.С.Европа Фемина Идивиди Алфа Форум

27 поврзани вести »

Поента - ЕУ е во прашање

Време - 09.10.2010

Жарко Јорданоски - Дали сте за пиво? - Се разбира - одговориле потврдно и одушевено 90 проценти од „испитаниците“ во една балканска крчма. Другите биле заколнати антиалкохоличари.

За влез во ЕУ речиси 80 отсто од граѓаните

Утрински

Во ЕУ сакаат над 77 проценти од граѓаните

Дневник

Анкета на Институт за демократија

А1

Македонците не веруваат во политичарите

Форум

Алсат-М Алфа Здраво Алсат-М Сител Кирилица Канал5 Вечер

18 поврзани вести »

Хилари Клинтон утре ќе допатува во БиХ

Нетпрес - 10.10.2010

Американскиот државен секретар, Хилари Клинтон утре ќе допатува во Босна и Херцеговина. Во рамките на посетата Клинтон во Сараево ќе остари средба со претставниците на владиниот и невладиниот сектор, ...

Гордон: Иднината на сите балкански држави е во ЕУ

А1

Став - Хилари Клинтон и Балканот

Време

Хилари ќе го блокира Белград

Оn.net

Иднината на сите балкански држави е во ЕУ

Идивиди

Алфа Форум Форум Сител Курир Макфакс Inpress А1

27 поврзани вести »

Хроника - „Метастаза“ доби резервна порота

Време - 08.10.2010

Julijana Ivanovska Судскиот процес „Метастаза“ во кој се обвинети лекари и нивни соработници, кои се обвинети дека за пари давале инвалидски пензии, вчера, конечно, почна од почеток, а Судот, за ...

Трета среќа за судењето за „Метастаза“

Утрински

Судењето “Метастаза“ со резервна порота

А1

Резервна порота за „Метастаза“

Форум

Поротничките се повлекуваат од судењето Метастаза

Канал5

Вечер Макфакс Време Утрински МРТ Р.С.Европа Форум Кајгана

17 поврзани вести »