TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

Западот не може војнички да ја порази Ал Каеда

А1 - 14.11.2010

Новиот командант на британската армија, генерал Дејвид Ричардс изјави денеска дека исламистичките, милитантни екстремисти ќе бидат закана за безбедноста на Велика Британија во следните 30 години и ...

Ал Каеда не може да се победи

Оn.net

Западот не може војнички да ја порази Ал Каеда

Сител

Генерал Ричардс: Западот не може војнички да ја порази Ал Каеда

Курир

Осама назначи нов шеф на Ал Каеда за Западот

Кирилица

МРТ Курир Дневник Н.Македонија Шпиц Канал5 А1 Р.С.Европа

25 поврзани вести »

Сепак е една од најубавите...

ЗаЗабава - 13.11.2010

Некои ќе речат дека таа и не е толку убава, премногу е слаба или дека веќе остарела за да позира за насловна страна. Но, Анџелина Џоли повторно докажа дека и понатаму провокативна, сексипилна и ...

ФОТО: Анџелина Џоли за Вог – „Бред е екстремно секси“

Фемина

Гламур - Џоли го отвори домот за "Вог"

Вест

Прекрасната Анџелина Џоли во едиторијал за Vogue

Интересно

Не планирав да имам големо семејство

Идивиди

Точка А1 Идивиди Сител Кирилица Точка Курир Нетпрес

24 поврзани вести »