TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-04-18 до 2011-04-24

Охрид масовно посетен за Велигден

А1 - 24.04.2011

Масовно во цркви полни со верници од земјава, регионов и светот, неколку илјади гости го прославија Велигден во Охрид. Продолжениот празничен викенд, поклопувањето на Православниот и Католичкиот ...

Светски наптревар во кршење со јајца од ној во Свети Николе

Телма

Тетовска традиција - домаќинките чекаат гости, мажите одат на гости

Телма

Супер забава за Велигден!

Рингераја

Рецепт - полнети тврдо варени јајца!

Mnogoo

Mnogoo Кафе пауза Алсат-М Алсат-М Идивиди Канал5 Сител Сител

152 поврзани вести »

Видео: Голеада на "Местаља", Барса сигурна

Спортско инфо - 24.04.2011

Во првиот натпревар од 33-тото коло на шпанската Примера, Реал Мадрид ја совлада Валенсија на гости со 6:3... Хет-трик постигна Игуаин, два гола на Кака, а еднаш во листата на стрелците се запиша и ...

Реал го купува Тери?

Оn.net

Реал ја „прегази“ Валенсија..

БркајРабота

Реал и Барселона лесно до победи во Примера

Mnogoo

„El clasico“ - дерби кое ги раѓа хероите, но и „оние другите“

Спорт Денес

Спортнет 24Фудбал Вест Алсат-М Спорт Денес Алфа Спорт Денес Сител

121 поврзани вести »

Русија и Грција разговара со Либија за примирје

Форум - 24.04.2011

Претстаници на Русија и Грција разговарале со либиската влада за спроведување на прекин на огнот, соопшти државанта либиска агенција JANA, откако силите на режимот на Моемер ел-Гадафи почнаа ...

Пораките на Лавров

Дневник

Пари - Македонија во „Јужниот тек“?

Време

Изборот помеѓу Русија и Европа е застарена логика

Вест

Табакера стара 150 години за Лавров

Вест

Утрински Телма Дневник Идивиди Н.Македонија Сител МК-Фондови Курир

79 поврзани вести »

Христос Воскресе - Вистина Воскресе!

А1 - 24.04.2011

Православните верници денеска го празнуваат најголемиот христијански празник Велигден - Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена моќ и воскреснал од мртвите.

И католиците го прославија Христосовото воскресение

А1

Одбежување на денот на Христовото Воскресение - Велигден

Р.С.Европа

Христос Воскресе - Среќен Велигден!

Спортнет

Христијаните го слават Велигден

Телма

Алфа Форум Кантар Алфа Алфа Форум Форум Сител

66 поврзани вести »