TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-10-03 до 2011-10-09

Нападната попишувачка во Скопје

+инфо - 09.10.2011

Денеска во 15часот и 50 минути се случил мал инцидент кога човек со ментално здравје нападнал попишувачка. На улицата "Преспанска" Јордан Петрушевски на возраст од 64 години ја нападнал Славица ...

Нападната попишувачка во Скопје

Сител

Кој нема политика, тој провоцира

Вечер

Резултатот од пописот ќе биде политичка одлука?

Sky

Нападната попишувачка во Скопје

Press24

Sky Inpress Inpress Утрински Утрински Телма Телма Дневник

161 поврзани вести »

Сони ќе снима филм за Стив Џобс

Вест - 09.10.2011

Продуцентската куќа Сони ќе го снима биографскиот филм за Стив Џобс, откако ги откупиле правата на книгата од Валтер Исаксон. нигата “Стив Џобс“ на Исаксон која ќе се појави во продажба на 24.

Почитта кон Џобс не престанува (фото)

Здраво

Наскоро книга, претстава и филм за животот на Стив Џобс

Сваштарник

Факти за Стив Џобс кои не сте ги знаеле

Mnogoo

Име

Вечер

Точка Нетпрес Inpress Оn.net Оn.net VOX Утрински Н.Македонија

139 поврзани вести »

Топланите подготвени

Дневник - 08.10.2011

Временската прогноза која во наредните денови предвидува значително намалување на утринските температури, кои ќе се спуштат и до 3 Целзиусови степени, ги загрижи граѓаните дали од АД „Топлификација“ ...

Сончево време и денеска

Р.С.Европа

Топлите денови во залез

Дневник

Временска прогноза за седми октомври

Mnogoo

Доаѓа крај на пролетните температури

+инфо

Кирилица Канал5 Press24 Inpress Утрински Дневник Капитал Mnogoo

56 поврзани вести »