TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-10-03 до 2011-10-09

Маркизио на мета на "ѓаволите"

Спортнет - 09.10.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон се обидува да пронајде вистинско засилување за неговиот среден ред, а до сега "ѓаволите" воглавно беа поврзувани со Весли Снајдер и Лука Модрич.

Маркизио на мета на "ѓаволите"

Сител

Што треба да менува Милан за повторно да биде на врвот?

Mnogoo

Видео: Пирло и Маркизио градат трговски центар

Курир

Пирло и Маркизио во рекламен спот

Македонија24

Спортнет Идивиди Н.Македонија Спортнет Спорт Денес Спортски Mnogoo Спортски

24 поврзани вести »

Обама, Саркози,Камерон и Асад му изразија сочуство на Ердоган

Р.С.Европа - 08.10.2011

Илјадници луѓе денеска присусутвуваа на погребот на мајката на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган. Ердоган заедно со турскиот претседател Абдула Ѓул помогнале во носењето на ковчегот во погребната ...

Почина мајката на турскиот премиер Ердоган

Дневник

Почина мајката на турскиот премиер Ердоган

Вест

Почина мајката на турскиот премиер Ердоган

МРТ

Почина мајката на Ердоган

Вечер

Курир Sky Дневник Deutsche Welle Телма Утрински Идивиди МРТ

23 поврзани вести »

На Венера откриле живот?!

Mnogoo - 08.10.2011

Научниците откриле дека во атмосферата на Венера постои озонска обвивка. Научниците се изненадиле од фактот дека Венера има озонска обвивка која е тенка и со 100 пати помала густина од онаа на ...

И Венера има озон

Кајгана

Откриена озонска обвивка на Венера

Sky

На планетата Венера откриена тенка озонска обвивка

Inpress

Голема озонска дупка над Арктикот

Идивиди

Курир Sky Кармакаша Телма Интересно Дневник Сваштарник Алфа

22 поврзани вести »

Крајно неизвесни парламентарни избори во Полска

Deutsche Welle - 09.10.2011

Во Полска денеска (09.10) се одржуваат парламентарни избори. Според последните анкети владејачката граѓанска платформа на премиерот Доналд Туск има сосема мала предност пред опозиционите сили околу ...

Парламентарни избори во Полска

Р.С.Европа

Парламентарни избори во Полска

Вест

Полска избира нов парламент

Телма

Парламентарни избори во Полска

МРТ

Сител Нетпрес Курир Sky Inpress Deutsche Welle Утрински Вечер

22 поврзани вести »