TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-10-03 до 2011-10-09

Кампањска дипломатија

Утрински - 08.10.2011

Тодор Пендаров Вчера во Стразбур заврши есенската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа. Ова е последна сесија за оваа година, по правило се одржуваат само четири кои траат по една ...

Извештајот нема да изненади никого

Утрински

Фантом се потпишал како македонски пратеник

Дневник

Во Букурешт почнува 57. сесија на Парламентарното собрание на НАТО

МРТ

Вељаноски чека датум

Утрински

Дневник Н.Македонија Вест Утрински Телма Алфа +инфо Сител

21 поврзани вести »

Рампата на Руфи

Утрински - 07.10.2011

Александра М. Митевска Не му тргна мазно работата на новиот министер од ДУИ за локална самоуправа, Невзат Бејта. Запре на првата рампа во општината која најдобро ја познава и што ја раководеше цели ...

Локалната власт во Гостивар вели дека не може да гради од полицијата

+инфо

Руфи не сака да го гледа Бејта

Утрински

Министерот Бејта во посета на општина Тетово

Сител

Министерот Бејта во посета на општина Тетово

МРТ

Курир Sky Телма Дневник Алфа +инфо +инфо Сител

20 поврзани вести »

Сопствениците не сакаат нови преговори

Спортнет - 08.10.2011

Според информациите од американските медиуми во недела се очекува официјална потврда за одложување на стартот на НБА сезоната бидејќи претставниците на клубовите не сакаат да преговараат со ...

Ќе се одложи стартот на НБА сезоната

Оn.net

Дирк не доаѓа во Реал Мадрид

Екипа

Новицки се договори со Реал?

Утрински

Ќе се пролонгира стартот на НБА лигата

Sky

Оn.net Утрински Men Mnogoo Курир Македонија24 Спорт Спортнет

30 поврзани вести »