TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-11-07 до 2011-11-13

Сендвич-време: Облачно, па сончево и обратно

+инфо - 13.11.2011

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб доумерен северен ветер. Утринската температура се движеше од минус 6 до 2 Целзиусови степени, а дневната ќе ...

Денес, сонце со заби

Кирилица

Променливо облачно и студено време

Нетпрес

Денеска студено со ниски температури

Курир

Временска прогноза: Облачно и студено

Sky

Mnogoo БркајРабота +инфо Точка Курир Нетпрес Sky Press24

58 поврзани вести »

Хари, праша ли за проблемите?!

Екипа - 13.11.2011

На официјалната веб страница на ФФМ е објавена фотографија на која претседателот Хари Хаџи-Ристески во друштво на генералниот секретар Игор Климпер вчера биле во посета на репрезентативниот камп, ама ...

Тошак: Имаме добра атмосфера во репрезентацијата

Спортнет

Молк од Тошак за македонските медиуми

Спорт

Седло: „Потребни ни се репрезентативни успеси“

Екипа

Каква е оваа репрезентација: И Ибраими го нема!?

Екипа

Дневник Н.Македонија Оn.net Екипа Утрински Телма Утрински Дневник

62 поврзани вести »

Билиќ: Коцките се наместија

Вечер - 13.11.2011

Се ни се поклопи и постигнавме голови во вистински моменти. Се чувствува олеснување, зашто ја нема повеќе онаа голема нервоза, изјави селекторот на Хрватска Голема е веројатноста три од четирите ...

Хрватска мина триумфално низ Истанбул

Оn.net

Хрватите си ја отворија вратата за Европското првенство

Спорт

Роналдо задоволен од резултатот во Зеница

24Фудбал

Голови од бараж натпреварите

Оn.net

Екипа Екипа Екипа Телма Дневник Спорт Денес Спорт Денес Кајгана

59 поврзани вести »