TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-11-07 до 2011-11-13

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Париз

Н.Македонија - 12.11.2011

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ се повлече пред мечот од четвртфиналето против Џо Вилфред Цонга на Мастерс-турнирот во Париз, поради повреда - За жал, морам да ве информирам дека се ...

Бердих го сопре Мареј, Ѓоковиќ се повлече

Идивиди

Данокот на врвниот тенис

Mnogoo

Ѓоковиќ се повлече од турнирот во Париз

Оn.net

Ѓоковиќ го предаде четвртфиналето во Париз

Спортнет

Екипа Екипа Утрински Утрински Спорт Денес Спорт Денес Спортски Дневник

47 поврзани вести »

Зголемен рејтингот на Саркози поради борбата за еврозоната

Sky - 13.11.2011

Рејтингот на францускиот претседател Никола Саркози е зголемен за прв пат во последните пет месеци, покажаа резултатите од денешното истражување, во кое се вели дека борбата за еврото му помага на ...

Изгубена деценија за Европа

Дневник

Париз и Берлин сакаат помала еврозона

Н.Македонија

Расте популарноста на Никола Саркози

24 Вести

Саркози има долг јазик

Утрински

Утрински Дневник Идивиди Н.Македонија Кирилица МРТ Канал5 Курир

43 поврзани вести »

Победа која загрижува

Спорт - 12.11.2011

На крајот моравме да го браниме и минималното водство кое беше стекнато многу тешко уште во првиот дел Ништо од победата изразена со голема гол разлика на нашата млада репрезентација против тоталниот ...

Фазли погоди и поцрвене

Дневник

Фазли погоди за победа на Македонија против Фарските Острови

Дневник

Победата против „рибарите“ како опомена пред Данска

Н.Македонија

Фарските Острови освоени следува Данска

+инфо

МРТ 24 Вести 24 Вести Спорт 24Фудбал Оn.net Спортнет Вест

42 поврзани вести »