TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-11-07 до 2011-11-13

Замина "Смоукин" Џо Фрејзер

Спорт - 09.11.2011

Џо Фрејзер, бестрашниот воин кој стана светски шампион во тешка категорија и влезе во книгата на бесмртните на спортот со три епски битки со Мухамед Али, почина во понеделникот на 67 години, ...

Мухамед Али: „Изгубив пријател и шампион“

Екипа

Ривалството со Али останува белег на векот

Дневник

Почина легендата на светскиот бокс Џо Фрејзер

Н.Македонија

Почина Џо Фрејзер

Deutsche Welle

24 Вести Оn.net Р.С.Европа Спортнет VOX Глас на Америка Вест Екипа

41 поврзани вести »

Били Кристал ќе биде домаќин на Оскарите

Press24 - 12.11.2011

Најпрестижните филмски награди во светот „Оскар“ и нивната 84-та церемонија ќе ги води популарниот американски комичар Били Кристал „Ќе бидам домаќин на Оскарите, така што младата аптекарка на крајот ...

Били Кристал повторно ќе биде водител на Оскарите

VOX

Били Кристал ќе ги спасува Оскарите

Оn.net

Били Кристал ќе го замени Еди Марфи за Оскарите

Фемина

Еди Марфи се откажа, Мапетите за домаќини на Оскарите

Вест

Вест Утрински Дневник Кајгана Идивиди Алфа Н.Македонија Кајгана

39 поврзани вести »

Моџи го нападна Јувентус

Идивиди - 12.11.2011

ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА "СТАРАТА ДАМА" КОНТРА КЛУБОТ Лучано Моџи, поранешниот директор на Јувентус, кој е осуден на над пет години затвор поради учество во местење натпревари и понатаму се жали за ...

Суспензии за Лотито и за Дела Вале

Курир

Продолжена затворската казна за Моџи

Оn.net

Моџи, 5 години и четири месеци во затвор

Спорт

Моџи, 5 години и четири месеци во затвор

Идивиди

24Фудбал Оn.net Вест Сваштарник БркајРабота Спорт Денес Спортски Спортски

35 поврзани вести »