TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-11-07 до 2011-11-13

Административците ќе учат додека работат

Н.Македонија - 12.11.2011

Вработените во администрацијата постојано ќе учат за новините во областа на своето работење, со што ќе ги подобруваат знаењата во текот на работното време, најави вчера Иво Ивановски, министерот за ...

Се пребројуваат административците

Н.Македонија

Административците ќе учат и на пауза

Алфа

Наместо да одат на цигара, административците ќе учат

+инфо

Административците ќе се обучуваат додека работат

Сител

МРТ Точка Курир Нетпрес Sky Курир Македонија24 Македонија24

19 поврзани вести »

Бред Пит си купи тенк

Канал5 - 13.11.2011

На Бред Пит толку му се допаднал тенкот Т-54 од снимањето на филмот „Светска војна З“, што едноставно решил да го купи. Наскоро неговата „нова играчка“ треба да му биде испорачана.

Бред Пит купи тенк

Sky

Анџелина Џоли се смирила со свекрвата!? Јака работа направила:)))

Попара

Бившата секретарка ги тужи Бред и Анџелина

+инфо

Анџелина Џоли се смири со свекрвата

Вечер

Попара Sky Бумбар Интересно ЗаЗабава Дневник Mnogoo Бумбар

28 поврзани вести »

Екологистот Димас ќе се зафати за името

Дневник - 12.11.2011

Поранешниот еврокомесар за заштита на животната средина и актуелен потпретседател на опозициската Нова демократија, Ставрос Димас, е новиот шеф на грчката дипломатија во широката коалициска влада ...

Ставрос Димас нов министер за надворешни на Грција

Дневник

Која ќе биде политиката на новата грчка влада

Сител

Новата грчка влада положи заклетва

Точка

Новата грчка влада положи заклетва

Нетпрес

Sky Deutsche Welle 24 Вести Р.С.Европа Утрински Телма Дневник Алфа

27 поврзани вести »