TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-03-19 до 2012-03-25

МЗТ освојувач на јубилејниот 20-ти Куп

Оn.net - 25.03.2012

Екипата на МЗТ Скопје е освојувач на пехарот во јубилејното издание на 20. Куп на Македонија, откако во финалето го надигра Фени индустри со 84:66. Тодор Гечевски беше избран за МВП во финалето.

Аеродром слави трофеј по пауза од 12 години

Оff.net

МЗТ освои титула по 12 години

Вест

Рајковиќ: За МЗТ ќе ни треба и подобар шут

Екипа

Младинците на Вардар по трета Куп титула!

Екипа

Екипа Екипа Екипа Екипа Екипа Телма Утрински МКД

107 поврзани вести »

Металург поразен во Загреб

Deutsche Welle - 25.03.2012

Македонскиот ракометен шампион Металург не успеа да се пласира меѓу осумте најдобри екипи во Европа, откако синоќа (24.03) на реванш осминафиналниот натпревар на гостувањето кај Загреб КО загуби со ...

Червар: Се исплашивме да ја грабнеме шансата

Екипа

Металург поразен од Загреб Кроација Осигурање

Утрински

Металург достоинствено се прости од Европа

Спортски

Видео: Судиската грешка кобна за Металург

Сител

Вечер Точка Sky Таратур Курир БезПардон 24 Вести Спорт

106 поврзани вести »

По бод за тетовските ривали

Спорт - 25.03.2012

По бод за тетовските лути ривали во градското дерби под Шара. Иако и Шкендија и Тетекс го посакуваа целиот плен мора да се каже дека ова реми без голови е најреално Можеби ќе беше пореално само ако ...

Шкендија – Тетекс, нова „битка“ за Тетово

Екипа

Вардарци: Да го урнеме и Металург

Екипа

Во Тетово опсадна состојба, дербито Шкендија-Тетекс помина мирно (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД

Победа на Вардар, мирно на натпреварот во Тетово

Канал5

Спорт Спорт Утрински МКД Дневник Н.Македонија Mnogoo Канал5

103 поврзани вести »