TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-10-01 до 2012-10-07

Која е формулата за рангирањето на ФИФА?

Оff.net - 04.10.2012

На последното рангирање на ФИФА, репрезентација на Македонија е на 104-та позиција. ОК, тука нема ништо чудно. Но како може Англија да се искачи до 3-та позиција, Грција да е на 10-та, а Бразил на ...

Македонија падна на 104. место

Утрински

Македонија се врати до 104. позиција

Дневник

„Црвено-жолтите“ 104-ти

Н.Македонија

Пад од седум места за македонската репрезентација на ФИФА листата за октомври

24 Вести

24Фудбал Оff.net Оn.net Р.С.Европа Екипа МКД Утрински Телма

34 поврзани вести »

Викендов прскање против комарци

Н.Македонија - 06.10.2012

Поради неочекувано високите температури и појавата на комарци, градот ќе спроведе уште едно дополнително прскање против возрасни комарци, од воздух и од земја Дополнителната авионска дезинсекција ќе ...

Дополнително прскање против комарци

Утрински

Викендов дополнително прскање против комарци во Скопје

Скопје инфо

Викендов дополнително прскање против комарци

Дневник

Викендов дополнително прскање против комарци

А1 On

Кајгана Дневник +инфо Либертас Сител МРТ Кирилица Вечер

22 поврзани вести »

Оти го отепа не знам, ама знам дека господ ќе му врати

Н.Македонија - 05.10.2012

Селаните од скопското село Копаница вчера беа сведоци на убиство на момче, кое поради банална расправија со еден куршум во глава испукан од пиштол го уби нивен соселанец Семејството Јашари го чекаше ...

Убиство во село Копаница

24 Вести

Почина застреалниот жител од скопско Копаница

Утрински

Убиство во Копаница

Телма

Вербална расправија помеѓу браќа завршила фатално

А1 On

БркајРабота Дневник А1 On +инфо Сител Кирилица Либертас Канал5

22 поврзани вести »